Festival Avatud mänguväljad

Sügisesel koolivaheajal 21. oktoobrist 5. novembrini 2017 on kõik pered oodatud laste ja noorte festivalile Avatud mänguväljad, mille teema on "Mängult või päriselt". Väiksemad muuseumisõbrad saavad festivalil mängulises võtmes uurida, mis on näitusel päris ja mis mitte. Suuremad külastajad saavad mõtiskleda teema üle filosoofilisemalt.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis saab festivali jooksul seigelda põneva mängulehe abil ning botaanikaaias kutsub kass Kata lapsi otsimismängus avastama kummaliste nimedega taimi.

TÜ loodusmuuseumi ja Tartu linnaraamatukogu koostööna toimuvad 23.-25. oktoobrini iga päev kell 12.00 jutu- ja töötoad, kus loetakse koos looduslugusid, räägitakse loodusest ning meisterdatakse. Täpsem info http://avatudfestival.ee/et/manguvaljad/sundmused-tartus-2/.

Lasteaialapsed on aga oodatud 31. oktoobrist 2. novembrini lõbusasse programmi "Mängult või päriselt", kus seigeldakse nii Vanemuise teatri tagatubades kui uuritakse loodusmuuseumis loomi. Täpsem info http://www.natmuseum.ut.ee/et/mangult-voi-pariselt.

Festivalil osaleb kokku üle 35 muuseumi Eesti eri paigus. Festivali ajal on Tallinna, Tartu ja Pärnu muuseumides kasutusel spetsiaalselt festivali tarbeks loodud uued mängujuhised, mida saab kasutada külastajatele sobival ajal. Mängud on erineva keerukuse astmega. Mõeldud on kõigile alates väikelastest kuni noorukiteni. Muuseumimängust võib aga rõõmu tunda iga uudishimulik inimene, sõltumata vanusest.

Festivali programmiga tutvu lehel www.avatudfestival.ee.

Festivali Avatud mänguväljad korraldab MTÜ Elamusõppe labor.

Avasta muuseume mängides!

Info:
Karin Pai
Festivali Tartu koordinaator
Tel 512 2665
karin.pai@ut.ee