Huvipäev muuseumis

Foto: Külli Kalamees-Pani

Huvipäev on igas vanuses loodusehuvilistele mõeldud üritus, kus tähelepanu all on kindel valdkond või teema. Igaüks saab osaleda põnevates õpitubades, lapsed saavad meisterdada ja elavnurgas saab tutvuda eksootiliste lemmikloomadega.

Huvipäev on tavaliselt kuu teisel laupäeval.

Osalemine muuseumipiletiga.

Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Huvipäev "Kevad looduses"

Kevadisel huvipäeval, 30. märtsil kutsume loodushuvilisi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse uurima Eesti kevadekuulutajaid.

Huvipäeval tutvume lähemalt kevadekuulutajatest putukate, lindude ja taimedega. Otsimismängus otsime üles esimesed varakevadised liblikad ja kimalased ning uurime mikroskoobiga liblikatiibade mosaiikseid mustreid. Geoloogia töötoas tutvustab geoloog Eestis leiduvaid mineraale. Meisterdamisnurgas valmistame ise värvilisi kevadlinde.

“Huvipäeval osalejad saavad teada, kuidas ära tunda meie esimesi kevadekuulutajaid. Muuhulgas räägime sellest, missugused linnud on meile jõudnud märtsi lõpuks ning keda on oodata alles aprilli alguses,” sõnas huvipäeva juhendaja TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.    

Kell 11.30 ja 13.30 saavad huvilised tutvuda muuseumi eksootiliste lemmikloomadega - tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni ja teistega. Õpituba kestab tund aega.

Huvipäev toimub 30. märtsil kella 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.


Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee