Huvipäev muuseumis

Foto: Andres Tennus

Huvipäev on igas vanuses loodusehuvilistele mõeldud üritus, kus tähelepanu all on kindel valdkond või teema. Igaüks saab osaleda põnevates õpitubades, lapsed saavad meisterdada ja elavnurgas saab tutvuda eksootiliste lemmikloomadega.

Huvipäev on tavaliselt kuu teisel laupäeval.

Osalemine muuseumipiletiga.

Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Huvipäev "Rännak maapõue"

11. mail toimuval huvipäeval kutsume Tartu Ülikooli loodusmuuseumiga kõiki loodushuvilisi põnevale rännakule maapõue.

Huvitavaid geoloogiateemalisi tegevusi jätkub huvipäeval igas vanuses loodushuvilistele.  Mikroskoopidega uuritakse kivimite õhikuid (õhuke kivimi läbilõige) ja erineva koostisega liivasid. Meisterdamise töötoas saab valmistada endale ürglooma trilobiidi.

Muuseumi näitusel „Hirmus kallis maapõu“ toimub geoloogi juhendamisel kaks teemaekskursiooni algusega kell 12 ja 13. Ekskursioonil saab teada, miks on tähtis põlevkivi, kas radoon on ohtlik ja kus seda leidub. Samuti saab teada, kuidas on elavhõbe ohtlik ning räägitakse hambapastade fluorisisaldusest ja tutvustatakse asbestiga seotud probleeme.  

Kell 11.30 ja 13.30 saavad huvilised tutvuda muuseumi eksootiliste lemmikloomadega – tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, kilpkonnade ja teistega. Õpituba kestab tund aega.

Huvipäev toimub 11. mail kell 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46). Osalemine muuseumipiletiga. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud.

Huvipäeva korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Üritus kuulub Maapõuenädal "Maavara- varandus maa all" programmi. Maapõuenädal toimub 9. – 17. mail üle Eesti. Rohkem infot ja maapõuenädala programm:  https://sisu.ut.ee/marek.

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee