Kutsume gümnasiste elurikkuse avastamise töötuppa

Avaldatud 08.02.2018

Tartu ülikool ootab kõiki gümnasiste Tartu ülikooli lahtiste uste päevale, mis toimub 28. veebruaril. Loodusmuuseum kutsub loodushuvilisi õpilasi töötuppa, kus saab avastada Eesti looduse elurikkust.

Töötoas selgitatakse, kuidas avastada portaali eElurikkus kasutades põnevaid liike kodukohas ja salvestada oma vaatluste infot. eElurikkus on suurim avalik Eesti eluslooduse andmeportaal, mis hoiab siin levivate liikide infot loodusvaatlustest DNA proovideni.

Töötuba "Eesti elurikkuse digiarhiiv ja portaal" toimub 28. veebruaril kell 13.00‒13.45 ja kell 14.00‒14.45 Vanemuise 46‒247. Vajalik on eelnev registreerumine lahtiste uste päeva veebilehel (töötoa leiad loodus- ja täppisteaduste nimekirjast).

Tartu ülikooli lahtiste uste päev on traditsiooniks saanud suursündmus, mida külastab igal aastal üle 1500 noore kogu Eestist. Sisuka päeva jooksul on võimalus tutvuda kõikide Tartu ülikooli erialade ja õppekavadega, proovida kätt ligi sajas töötoas ja infotunnis ning saada vastused kõikidele sisseastumist puudutavatele küsimustele. See on gümnasisti võimalus leida oma eriala või selle valikus veenduda!

Üle Eesti toovad huvilised Tartusse kohale tasuta eribussid. Eribussidele registreerimine toimub 11.–26. veebruarini aadressil ut.ee/buss.

Registreeru töötubadesse ja loe rohkem infot aadressil ut.ee/lahtiseduksed.

Lisainfo töötoa kohta:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee