Laste Vabariik Põlvas

7. septembril 2017 kella 10.00-15.00
Põlva kultuuri- ja huvikeskus (Kesk 15, Põlva)
Tasuta

Elamustuur Laste Vabariik sõidab suvel mööda Eestit ning tähistab koos lastega peagi saabuvat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Laste Vabariik toimub Põlva Kultuurikeskuse õuealal 7. septembril kella 10-15. Kogu programm on tasuta. Tartu ülikooli loodusmuuseum tutvustab oma õpitoas seenemaailma.

Laste Vabariik liigub ringi uhke haagisauto ratastel ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad. Igas peatuspaigas saab näha just Laste Vabariigi jaoks valminud etendust "Kõige parem kingitus", avastada Eestit unikaalsel labürint-mängualal ning proovida oma käte osavust ja mõtte erksust töötubades. Ainulaadsel autolaval astuvad saavad üles astuda ka kohalikud lapsed ja noored ning nii on Eesti 100. sünnipäevapidu igas kohalikus kogukonnas omanäoline ja eriline.

25. maist 8. septembrini jõuab Laste Vabariik enam kui viiekümnesse paika üle Eesti. Vaata täpsemalt siit: http://minaka.ee/laste-vabariik/ajakava/.

Laste Vabariigi pass annab tavalisest soodsama sissepääsu paljudesse muuseumitesse ja elamuskeskustesse üle Eesti.

Elamustuuri Laste Vabariik korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus. Ettevõtmist toetavad EV100, Silberauto, Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Avatud Noortekeskuste Ühendus, RGB ja Büroodisain. Elamustuuri läbiviimisesse on kaasatud paljud muuseumid, elamuskeskused, maaa- ja omavalitsused, ettevõtted ja head koostööpartnerid üle Eesti.

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta "Mina ka!" ning selle läbiviimist kureerib Eesti Lastekirjanduse Keskus. Elamustuur "Laste Vabariik" on teema-aasta suurim ettevõtmine. Vaata lisa www.minaka.ee.

Laste Vabariigi koostööpartner Põlvas on Põlvamaa Avatud Noortekeskus (Nele Valss, ank@polva.ee). Laste Vabariigi Põlvamaa kuraator on Karin Viljus, Põlva maavalitsus (karin.viljus@polva.maavalitsus.ee).

Neljapäev, 7. September 2017 - 10:00 kuni 15:00