Loodusmuuseumi mai objekt on rektor Parrotile kingitud meteoriit

Avaldatud 09.05.2017

Tartu ülikooli loodusmuuseumi veebilehel saab mais uurida Tartu ülikooli rektor Parrotile kingitud Krasnojarski meteoriiti ehk Pallase rauda, mis on esimene meteoriit loodusmuuseumi kogudes.

Ligi 700 kilogrammine meteoriit avastati Siberis 1749. aastal ning viidi paarkümmend aastat hiljem Peterburi, kus seda kirjeldas Peterburis töötanud saksa teadlane Peter Simon Pallas. 1808. aastal kinkis ühe tüki Krasnojarski meteoriidist Tartu ülikooli rektorile Georg Friedrich Parrotile Peterburi Teaduste Akadeemia akadeemik J. G. Georgi. 

Meteoriiti ja teisi Tartu ülikooli loodusmuuseumi haruldasi objekte saab 3D-mudelina uurida veebilehel http://www.natmuseum.ut.ee/et/kuu-objekt/

Tartu ülikooli loodusmuuseum on Eesti vanim muuseum, mis sai alguse 1802. aastal ülikooli Naturalienkabinett’ina. Tänaseks on Tartu ülikooli loodusmuuseumist ja botaanikaiast saanud tunnustatud teadus- ja hariduskeskus. Unikaalseid muuseumieksponaate tutvustava virtuaalnäitusega tähistab loodusmuuseum oma 215. aastapäeva.

Projekti toetab Eesti Kultuurkapital.

Lisainfo: Reet Mägi, Tartu ülikooli loodusmuuseumi näituste ja loodushariduse osakonna juhataja, 504 0826, reet.magi@ut.ee