Loodusvaatluste maraton 2018

15.-16. juunil 2018 toimub üle Eesti loodusvaatluste maraton, kuhu kutsume loodushuvilisi uurima oma kodukoha elurikkust.

Loodusvaatluste maratoni eeskujuks on rahvusvaheline vaatlusformaat BioBlitz. BioBlitz tähendab, et kindlas paigas tuvastatakse kindlal ajavahemikul nii palju looma-, taime- ja seeneliike kui võimalik. Liike otsitakse harrastusvaatlejate ja -teadlaste abiga. BioBlitz kestab tavaliselt 24 tundi, et vaadelda elurikkuse avaldumise vorme kogu ööpäeva jooksul.

Korralda loodusvaatluste maraton oma kodukohas!

Kutsume loodushuvilisi üles korraldama loodusvaatluste maratoni oma kodukohas. Korraldajaks võib olla näiteks kohalik linnuklubi, loodusklass või huviring. Oluline on, et kohapeal oleks olemas entusiastlik talgujuht, kes aitab leida sobiva vaatluspiirkonna, juhendab vaatlejaid ja on kursis vaatlustulemuste edastamise võimalustega. Peakorraldajad aitavad teha ettevalmistusi loodusvaatluste maratoniks, jagavad juhendmaterjale ja vajadusel aitavad leida kontakti kohapealsete erialateadlastega. 

Registreeritud vaatluspunktid

Registreeri oma vaatluspunkt

BioBlitzi reeglid

BioBlitzil me ühtegi taime ega looma kaasa ei võta ega surma. Kõik tõendid kogutakse fotode, video- ja helisalvestustena. Tõendite kogumiseks saab kasutada kaameraga mobiiltelefoni, nutiseadet või paberit-pliiatsit ja fotoaparaati.

Nähtud taimedest ja seentest saab teha pilti. Linde, rohutirtse, ritsikaid ja konnasid saab jäädvustada video- või heliklipina.

Koolitused

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja Eesti looduseuurijate selts korraldavad aprillis Tartus, Tallinnas ja Pärnus koolitusi, kus õpetatakse nii BioBlitzi metoodikat kui ka vaatlusrakenduste kasutamist.

Koolitused toimuvad 11. aprillil Pärnus12. aprillil Tallinnas ja 18. aprillil Tartus. Loe täpsemalt siit.

Registreeru koolitusele

Korduma kippuvad küsimused

Lisainfo:
Märt Kose
m2rtkose@ut.ee
tel 5660 4659