Muuseumiööl saab mängida loodusmänge ja tutvuda looduslike toidutaimedega

Avaldatud 17.05.2017

Muuseumiööl, 20. mail saab Tartu ülikooli loodusmuuseumis mängida põnevaid loodusmänge ning botaanikaaias tutvuda looduslike toidutaimedega.

Tartu ülikooli loodusmuuseum on muuseumiööl avatud kella 18-23 kõigile tasuta. Muuseum toob välja nii vanad head kui ka uued põnevad loodusmängud. Lastenurgas saab koeratüdruku Lotte rääkiva jutupliiatsi abil tundma õppida Eestimaa loodust, mängida Läänemere memoriini ja käpiknukkudega.

Suuremad külastajad saavad kätt proovida ja ajusid ragistada loodusmuuseumi enda loodud lauamängus "Reis Läänemerel". Mängus saab rännata mööda meie kodumerd, tundma õppida selle elanikke ja lahendada ülesandeid.

Külastajad saavad end kosutada soojade jookidega kohvikult STEP UP. Muuseumis üheks õhtuks avatud kohvik pakub õiglase kaubanduse ja mahetooteid. Teretulnud on oma kohvitopsi kaasa võtmine.

Tartu ülikooli botaanikaaia avamaa ja kasvuhooned on muuseumiööl avatud kella 17-23 kõigile tasuta. Vaadata saab näitust "Umbrohi taldrikul", mis tutvustab meie looduslikke toidutaimi. Huvilised saavad osaleda ka näituseteemalisel viktoriinil.

Muuseumiöö toimub laupäeval, 20. mail 2017. Eesti muuseumid on laste ja noorte kultuuriaastast inspireerituna sündmuse teemaks valinud "Öös on mänge". Vaata kogu muuseumiöö kava www.muuseumiöö.ee.

Info:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee