Seeneviktoriin 6.-12. klassidele 18. oktoobril

Avaldatud 03.10.2018

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub 6.-12. klasside õpilasi osalema seeneviktoriinil, mis toimub 18. oktoobril 2018 kell 10.00-14.00 veebikeskkonnas www.loodusheli.ee

Viktoriinil esitatakse küsimusi seente mitmekesisuse, eluviisi, erinevate liikide ning nende tunnuste, samuti söödavuse ja mürgisuse kohta. Osalejad peavad tundma seeni välimuse järgi ning oskama vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele.

Seeneviktoriinil saavad osaleda 6.-12. klasside õpilased 2- kuni 3-liikmelistes võistkondades. Ühes võistkonnas võivad olla erinevate klasside õpilased. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: 6.-9. klass ja 10.-12. klass. Kui ühes võistkonnas on liikmeid erinevatest klassidest, siis hindamisel arvestatakse tulemust vanema klassitaseme järgi.
Viktoriinil osalemiseks tuleb registreerida oma võistkond veebikeskkonnas: www.loodusheli.ee/ET/viktoriinid/. Registreerumine lõpeb 17. oktoobril 2018 kell 14.00.

Seeneviktoriin toimub 18. oktoobril kella 10.00-14.00. Osalemiseks tuleb sisse logida veebikeskkonda www.loodusheli.ee registreerumisel saadud kasutajatunnuse ja parooliga. Küsimused esitatakse ükshaaval ja vastamine toimub küsimuste esitamise järjekorras. Parimate seenetundjate vahel loositakse välja auhinnad.

Kui registreerunud võistkond loobub viktoriinil osalemast või vahetuvad võistkonna liikmed, siis palume sellest teada anda aadressil loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076.

Enne viktoriini soovitame osalejatel tundma õppida seente mitmekesisust, tunnuseid, eluviisi, nende söödavust ja mürgisust ning määrama seeni välimuse järgi. Soovituslik kirjandus on lisatud teate lõppu. Seeneviktoriini korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee

Soovituslik kirjandus seeneviktoriiniks valmistumisel: