Supilinna päevadel räägime naadist ja nõgesest ning konnatiigi elanikest

Avaldatud 17.04.2017

Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed tutvustab Tartu kuulsal asumifestivalil – Supilinna päevadel – söödavaid umbrohutaimi ning Supilinna tiigi elustikku.

20. aprillil kell 15.00 algab botaanikaaias ekskursioon, kus tutvustatakse, millised umbrohutaimed sobivad suurepäraselt värskesse salatisse või supi sisse. Kevadisel vitamiinivaesel ajal leiab nii koduaiast kui ka põllupeenrast toidulauale tõelisi üllatusi. Alati pole mõistlik iga viimast naaditaime ja nõgesepuhmast kiiresti välja rohida. Näitus “Umbrohi taldrikul” jääb botaanikaaias avatuks kuni 28. maini.

22. aprillil tasub sammud seada Supilinna kiigeplatsile, kus loodusmuuseumi spetsialistid tutvustavad Supilinna tiigi segasumma elustikku. Kell 13.00 algab retk loodusmuuseumi telgi juurest tiigi äärde. Kõik huvilised saavad püüda tiigist kahvadega veeloomi, neid binokulaariga uurida ning kindlaks teha, kellega täpselt tegemist on. Tarkus, et naabreid tuleb tunda, ei käi ainult kõrvalmaja elanike vaid ka tiigiasukate kohta.

Supilinna päevad toimuvad 17.-23. aprillini 2017 Tartus. Külastajaid ootavad ees kevad ja toredad inimesed, osaleda saab ka töötubades, käia teatris, külastada kontserte ja näitusi. Kõik üritused on tasuta.

Info:
Tartu ülikooli botaanikaaed, 737 6180, botaed@ut.ee
Tartu ülikooli loodusmuuseum, 737 6076, loodusmuuseum@ut.ee
Vaata ka http://www.supilinn.ee/supilinna-paevad