Töötuba Laste Vabariigis Jõhvis

15. juunil 2017 kella 10.00-15.00
Jõhvi kontserdimaja õuealal (Pargi 40, Jõhvi)
Tasuta

Elamustuur "Laste Vabariik" sõidab suvel mööda Eestit ning tähistab koos lastega peagi saabuvat Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva.

Päevakava
10.00 Laste Vabariigi avamine, mänguala avatud
10.30-11.15 etendus "Kõige parem kingitus"
11.00-15.00 töötoad: Eesti Ajaloomuuseum, Eesti Politseimuuseum, Eesti Tervishoiu Muuseum, Tallinn Linnamuuseum, Kondase Keskus, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Teaduskeskus AHHAA
12.00-12.45 teadusetendus (Teaduskeskus AHHAA)
13.30-14.15 etendus "Kõige parem kingitus"
15.00 päeva lõpp

Laste Vabariik liigub ringi uhke haagisauto ratastel ning ühendab endas teatri, mängu ja töötoad. Igas peatuspaigas saab näha just Laste Vabariigi jaoks valminud etendust "Kõige parem kingitus", avastada Eestit unikaalsel labürint-mängualal ning proovida oma käte osavust ja mõtte erksust töötubades. Ainulaadsel autolaval astuvad saavad üles astuda ka kohalikud lapsed ja noored ning nii on Eesti 100. sünnipäevapidu igas kohalikus kogukonnas omanäoline ja eriline.

25. maist 8. septembrini jõuab Laste Vabariik enam kui viiekümnesse paika üle Eesti. Vaata täpsemalt http://minaka.ee/laste-vabariik/ajakava/.

Laste Vabariigi pass annab tavalisest soodsama sissepääsu paljudesse muuseumitesse ja elamuskeskustesse üle Eesti.

Elamustuuri "Laste Vabariik" korraldab Eesti Lastekirjanduse Keskus. Ettevõtmist toetavad EV100, Silberauto, Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu, Avatud Noortekeskuste Ühendus, RGB ja Büroodisain. Elamustuuri läbiviimisesse on kaasatud paljud muuseumid, elamuskeskused, maaa- ja omavalitsused, ettevõtted ja head koostööpartnerid üle Eesti.

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta "Mina ka!" ning selle läbiviimist kureerib Eesti Lastekirjanduse Keskus. Elamustuur "Laste Vabariik" on teema-aasta suurim ettevõtmine. Vaata lisa www.minaka.ee.

Jõhvis on Laste Vabariigi kohalikuks partneriks Jõhvi Noortekeskus (Janika Juuse, janika.juuse@gmail.com), Jõhvi Kontserdimaja ja Jõhvi Kultuuri- ja Huvikeskus.

Ida-Virumaa maakonnakuraator on Kerda Eiert Ida-Viru Maavalitsusest (kerda.eiert@ida-viru.maavalitsus.ee).

Neljapäev, 15. Juuni 2017 - 10:00 kuni 15:00