Tartu BioBlitz

Loodusmuuseum kutsub huvilisi osalema 10. juunil  2017 Tartu BioBlitzil. BioBlitz on üritus, kus kindlas paigas kindla ajaperioodi jooksul tuvastatakse vabatahtlike abiga niipalju looma-, taime- ja seeneliike kui võimalik. Piirkond, kus Tartus eluslooduse liike otsitakse, asub Emajõe-äärsetel rohealadel ning Toomemäel.

Tartu BioBlitzi staap töötab Tartu ülikooli muuseumi ees Toomemäel (Lossi 25) 10. juunil kella 12.00-17.00. Staabis jagatakse osalejatele vaatlusala kaarte, samuti nõuandeid, keda ja mida vaadelda, kuidas liike määrata ning vaatlus registreerida. Vaatluste tegemiseks on vaja kaameraga mobiiltelefoni, nutitelefoni, tahvelarvutit või fotoaparaati. Kuuldud linnu või konnahääled tuleks salvestada. Taimest, putukast või muust eluslooduse esindajast tuleks teha foto. Täpsemat infot loodusvaatluse tegemiseks ja liikide määramiseks saab http://loodusfestival.ee/mini-bioblitz

Bioblitz on pärit Ameerika Ühendriikidest. Põhjamaades ja Ida-Euroopas teatakse seda laadi üritustest vähem. 2016. aastal toimus Tartu loodusfestivali raames Eesti esimene Bioblitz ning loodushuvilised vaatlesid kokku 239 liiki, kõige rohkem linavästrikke, sinikael-parti, kimalaseliike ja raudrohtu.

Tartu BioBlitz kuulub Tartu loodusfestivali programmi www.loodusfestival.ee

Tartu BioBlitzil osalejaid oodatakse TÜ loodusmuuseumis toimuval loodusõhtule 10. juunil kell 18.15. BioBlitzil osalejatele on sissepääs tasuta.

Info:
Veljo Runnel, BioBlitzi peakorraldaja
520 6108,
veljo.runnel@ut.ee