Tartu loodusfestival 2017

Linn ja loodus ei tundu just sõnad, mida harmooniliselt ühes lauses kasutada. Ühelt poolt vaatab sulle vastu kivi, asfalt, lärm ja tolm, teine sümboliseerib rahu, puhkust ja puhast õhku. Igapäevases rahmeldamishoos pole ehk aega tähelegi panna, et tegelikult on loodus ka linnas igal pool sinu ümber.

7.-10. juunini toimub Tartu loodusfestival, mis kutsub märkama linnaloodust ning linnaruumis elavaid liike.  Festivalipäevade jooksul toimuvad üle linna õpitoad, loodusretked, vestlusõhtud, loodusmängud ja muud huvitavat kogu perele. Esimest korda on festivalil ka kultuuriprogramm, mille raames toimuvad loodus- ja keskkonnafilmide õhtud.

Avapäeval, 7. juunil kutsume kõiki Tartu kesklinna parki osalema loodusteemalistes õpitubades, meisterdama ja mängima. Kohal on loodus- ja keskkonnaspetsialistid, kes jagavad lahkelt infot ning nippe linnalooduse elurikkuse säilitamise ja rikastamise kohta. Lisaks kuulutame välja linnalooduse fotokonkursi ”Metsik linn” võitjad ning avame konkursil osalenud töödest pop-up fotonäituse.

10. juunil toimub linnalooduse digitaalne uurimine ehk Mini-BioBlitz, kus kõik huvilised saavad osaleda linnas elavate taime- ja loomaliikide määramisel. Vajalik on vaid nutiseade või fotokaamera. 

Vaata Tartu loodusfestivali kava www.loodusfestival.ee.

Märka linnaloodust!

Liitu sündmusega Facebookis