Teaduse populariseerimise auhinnad loodusvaatluste maratonile ja zooloogiaringile

Avaldatud 21.11.2018

Täna anti Tartus, Dorpati konverentsikeskuses toimuval teaduskommunikatsiooni konverentsil „Teadus sotsiaalmeedias – meelelahutuse ja müra vahel?” üle 2018. aasta Eesti teaduse populariseerimise riiklikud auhinnad. Parima uue algatuse eest teaduse ja tehnoloogia populariseerimisel võitis peaauhinna loodusvaatluste maraton. Parima teaduse ja tehnoloogia populariseerija II auhinna pälvis TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia zooloog ja muuseumipedagoog Aivo Tamm laste zooloogiaringi korraldamise ning juhendamise eest.

2018. aasta Loodusfestivali programmi kuulunud 24-tunnisel loodusvaatluste maratonil registreeriti ligikaudu 2200 loodusvaatlust, mis avaldati eElurikkuse portaalis. "Maraton toimus kahe auväärse asutuse - Eesti Looduseuurijate Seltsi ja Tartu Ülikooli - koostöös. Maratoni vaatlusalad paiknesid 16 piirkonnas, lisaks tehti maratoni raames ka individuaalvaatlusi väljaspool kindlaksmääratud vaatlusalasid," rääkis loodusvaatluste maratoni üks koordinaatoritest Veljo Runnel. Ta lisas, et kokku vaadeldi 862 liiki ning vaatluste käigus laaditi üles 393 fotot, lisaks veel muid multimeediafaile.

Parima teaduse ja tehnoloogia populariseerija II auhinna pälvinud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia muuseumipedagoog Aivo Tamm leidis tunnustust laste zooloogiaringi juhendamise eest. Kiideti tema silmapaistvalt edukat oskust lastes loodusteaduste vastu huvi tekitada ning seda hoida toimuvate huviringide kaudu.

Zooloogiaring on TÜ loodusmuuseumi ja Tartu loodusmaja koostöös tegutsev huviring 1.-12. klassi loodushuvilistele õpilastele. Zooloogiaringi tundides uuritakse loomade topiseid, nahku ja koljusid, tutvutakse erinevate putukate ja limustega. Mikroskoobi abil uuritakse väikseid organisme ja vee-elukaid. Õpilastel on võimalus koostada referaate ja väiksemaid uurimistöid. Suuremad lapsed saavad võimaluse osaleda mitmepäevastel õppekäikudel.

Vaata kõiki SA Eesti Teadusagentuuri teaduse populariseerimise auhindu siit.

Lisainfo: 
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee