Seeneviktoriin

Kutsume 6.-12. klasside õpilasi osalema seeneviktoriinil, mis toimub 19. oktoobril 2017 kella 10.00-14.00 veebikeskkonnas www.loodusheli.ee.

Viktoriinil esitatakse küsimusi seente mitmekesisuse, eluviisi, erinevate liikide ning nende tunnuste, samuti söödavuse ja mürgisuse kohta. Osalejad peavad tundma seeni välimuse järgi ning oskama vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele.

Osalemise tingimused

  1. Seeneviktoriinil saavad osaleda 6.-12. klasside õpilased 2- kuni 3-liikmelistes võistkondades. Ühes võistkonnas võivad olla erinevate klasside õpilased.

  2. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: 6.-9. klass ja 10.-12. klass. Kui ühes võistkonnas on liikmeid erinevatest klassidest, siis hindamisel arvestatakse tulemust vanema klassitaseme järgi.

  3. Viktoriinil osalemiseks tuleb registreerida oma võistkond veebikeskkonnas www.loodusheli.ee/ET/viktoriinid/. Registreerumine lõpeb 18. oktoobril 2017 kell 23.59. Registreerumisel valige vorm “Võistkond”, real “Viktoriin” rippmenüüst “TÜ loodusmuuseumi seeneviktoriin” ning täitke vormil kõik väljad. Real “Klass” palun märkige kõikide osalejate klassid. Võistkondade esindajate e-posti aadressile saadetakse kinnituskiri koos kasutajatunnuse ja parooliga.

  4. Seeneviktoriin toimub 19. oktoobril kella 10.00-14.00. Osalemiseks tuleb sisse logida veebikeskkonda www.loodusheli.ee registreerumisel saadud kasutajatunnuse ja parooliga. Küsimused esitatakse ükshaaval, vastuse muutmiseks või parandamiseks ei saa tagasi eelmise küsimuse juurde minna.

  5. Parimate seenetundjate vahel loositakse välja auhinnad.

  6. Kui registreerunud võistkond loobub viktoriinil osalemast või vahetuvad võistkonna liikmed, siis palume sellest teada anda aadressil loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076.

Seeneviktoriiniks valmistumine

Enne viktoriini soovitame osalejatel tundma õppida seente mitmekesisust, tunnuseid, eluviisi, nende söödavust ja mürgisust ning määrama seeni välimuse järgi.

Soovitame lugeda järgmist kirjandust:

Seeneviktoriini korraldab Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.
Toimkonda kuuluvad Külli Kalamees-Pani, Karin Pai ja Veljo Runnel.

Info:
Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
Tel 737 607
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee