9. veebruari huvipäeval uuritakse loomade jälgi ning nende talviseid eluviise

Avaldatud 04.02.2019

Veebruarikuu huvipäeval, 9. veebruaril ootame kõiki huvilisi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse uurima loomade jälgi ning nende talviseid eluviise. 

Talveteemalisel huvipäeval jätkub põnevaid ja harivaid tegevusi igas vanuses loodusehuvilistele. Geoloogia õpitoas uuritakse geoloogi juhendamisel loomakivistisi. Meisterdamistoas saab meisterdada loomade jälgi ning otsimismängus leitakse vastuseid loomadega seotud küsimustele.

“Huvipäeval leiab muuhulgas vastused küsimustele, millised on jänese ja põdra tegevusjäljed talvel, kas lumelt  leiab ka  saarma või mägra jälgi, kuidas ära tunda hundi ja nugise jäljerida või kust otsivad hiired talvel toitu,” sõnas huvipäeva juhendaja TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Kell 11.30 ja 13.30 saavad huvilised tutvuda muuseumi eksootiliste lemmikloomadega - tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni ja teistega. Õpituba kestab tund aega.

Vaadata saab ka TÜ loodusmuuseumi uut ajutist näitust „Hirmus kallis maapõu”, mis räägib maavarade vastuolulisusest.

Huvipäev toimub 9. veebruaril kella 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.


Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee