Eesti loodus- ja teaduskeskused ühinevad suviseks avastusretkeks

Avaldatud 28.05.2019

1. juunil alustab neljandat hooaega H2O külastusmäng. Põnevaid teadmisi, hoogsaid ülesandeid ja mängulusti pakuvad 18 Eesti loodus- ja teaduskeskust. Tänavune teema on “Kuidas uurida loodust?”, mis võimaldab mängijatel pilguheitu zooloogi, botaaniku ja paljude teiste loodusteadlaste maailma. 

Mängus osalemiseks on vajalik H2O loodus- ja teaduskeskuste külastusmängu vihik, mille saavad huvilised endale osalevatest keskustest. Külastusmängu vihikusse saab igast keskusest koguda pärast etteantud ülesannete lahendamist templeid. Vähemalt kaheksat keskust külastanud mängijate vahel loositakse oktoobris välja vingeid auhindu.

Eestimaa loodus- ja teaduskeskused pakuvad rohkelt avastamisrõõmu ja teadmisi nii suurtele kui väikestele. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis saab kehastuda zooloogiks ning saab tutvuda nii tänapäeval elavate kui ammu kadunud loomadega. Tartu Ülikooli botaanikaaias aga saab teada, kuidas uurivad loodust botaanikud.

H2O mängus osalemine muuseumipiletiga. Külastumängu vihik on tasuta.

Külastusmängus osalevad tänavu: Tartu Ülikooli Loodusmuuseum, Tartu Ülikooli botaanikaaed, Eesti Loodusmuuseum, RMK Viimsi külastuskeskus, RMK Oandu külastuskeskus, RMK Sagadi metsamuuseum, RMK Kauksi külastuskeskus, Iisaku looduskeskus, Tartu loodusmaja, Jääaja Keskus, Vapramäe Loodusmaja, Tartu Ülikooli muuseumid, RMK Elistvere loomapark, Järvemuuseum, Alatskivi Looduskeskus, Teaduskeskus AHHAA, Luua puukool-arboreetum, püsinäitus „Peipsi järve elu tuba”.

H2O mäng kestab 1. juuni - 30. september 2019. Mängu kohta leiab rohkem infot: www.kulastusmang.ee

Lisainfo: 
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee