Huvipäev „Kevad looduses - linnud ja liblikad“

7. aprillil 2018 kella 11.00-15.30
Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46, Tartu)
Osalemine muuseumipiletiga

Huvipäev tutvustab Eesti kevadekuulutajaid

Kevadise huvipäevaga 7.aprillil tähistatakse Tartu Ülikooli loodusmuuseumi 216. aastapäeva ning uuritakse Eesti kevadekuulutajaid.

Huvipäeval „Kevad looduses - linnud ja liblikad“ saab uurida kevadekuulutajaid linde ja kuulata linnulaulu, vaadelda kevadisi liblikaid ning teisi putukaid.

Geoloogia töötoas tutvume settekivimitega. Mikroskoobis uurime, milline paistab suurendatult värvimosaiik liblikatiibadel, vapsiku keha või pisike liivatera.

Huvipäeval osalejad saavad teada, milline näeb välja lapsuliblikas, kuidas tunda kimalast ja millised linnud laulavad varakevadel. Meisterdamisnurgas on võimalus kaunistada decoupage tehnikas kevadist lille- või maitsetaimepotti.

Muuseumi otsimismängus saab otsida ja määrata linde ja putukaid, kuulata linnulaulu ja konnade hääli loodusmuuseumis.

Lemmikloomade õpitoas algusega kell 11.30 ja 13.30 näidatakse eksootilisi lemmikloomi - maod, ämblikud, kilpkonnad, tarakanid jt, kes elavad muuseumi elavnurgas.

Huvipäev „Kevad looduses“ toimub 07. aprillil kella 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Osalemine muuseumipiletiga. Osalema on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.

6. aprillil tähistab Tartu Ülikooli loodusmuuseum 216. aastapäeva. Eesti vanim muuseum sai alguse 1802. aastal rajatud ülikooli loodusloo kabinetist (Naturalienkabinett). 

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

 

Laupäev, 7. Aprill 2018 - 11:00 kuni 15:30