Huvipäev "Looduse haruldused"

11. novembril 2017 kella 11.00-15.30
Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46)
Osalemine muuseumipiletiga (3/6 eurot)

Kogu päeva vältel toimuvad erinevad põnevad tegevused igas vanuses loodusehuvilistele.  Õpitakse tundma haruldasi mineraale ja looma- ja taimeliike ning uuritakse, miks need liigid on haruldaseks muutunud. Muuseumi püsinäitusel toimub põnev otsimismäng, mille raames tuleb üles leida sellised haruldused nagu must-toonekurg, tiiger ja metsis, kuid ka latimeeria, orangutan ja suur-mosaiikliblikas. Väiksemad loodusehuvilised saavad meisterdada haruldast soomuslooma pangoliini ja hallpapagoid.

Loodusmuuseumi huvipäevade kindlaks osaks on lemmikloomade õpitoad, mis seekord algavad kell 11.30 ja kell 13.30 ning kestavad tund aega. Tutvust saab teha tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni ja teiste eksootiliste lemmikloomadega. Kellel on piisavalt närvi, saab kuningpüütoni endale kasvõi kaela riputada.

Huvipäeva raames saab külastada ka loodusmuuseumi uut näitust "Kaduvate liikide kannul" ning uurida nutiseadmest maailma loomaliigi haruldaseks muutumise lugusid. Ajutiste näituste ruumis on üles seatud näitus, mis keskendub Eesti metsa kaduvatele liikidele.

Huvipäevad toimuvad iga kuu teisel laupäeval.

Korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Info:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
Vanemuise 46, Tartu
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

Laupäev, 11. November 2017 - 11:00 kuni 15:30