Huvipäev "Otsime, uurime ja meisterdame"

2. detsembril 2017 kella 11.00-15.30
Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46)
Osalemine muuseumipiletiga (3/6 eurot)

Huvipäeval toimuvad põnevad õpitoad, kus saab ise seiklusliku looduseavastajana otsida, uurida ja meisterdada. Uurime, miks hakkavad vulkaanid purskama ja millal on toimunud suurimad pursked. Lapsed koos vanematega saavad otsimismängus "Mängult või päriselt" vaadata end mao pilgu läbi, uurida liblikate tiivamustreid ja elevandi kõnnakut. Talvistele aialindudele meisterdame seemnetest maiustusi.

Kell 11.30 ja 13.30 algab populaarne õpituba, kus saab silmast silma kohtuda eksootiliste lemmikloomadega. Julgemad külastajad saavad kuningpüütoni ka kaela panna. Kohtumine lemmikloomadega kestab tund aega.

Lisaks saab külastada uut mitmeosalist näitust kaduvatest liikidest. Näitus "Eesti metsa kaduvad liigid" tutvustab arenguetappe noorest metsast põlismetsani ning mil moel mõjutab majandamine meie metsade looduslikku mitmekesisust. Püsinäitusel saab nutiseadmega QR-koode avades vaadata digitaalset näitust "Kaduvate liikide kannul", mis jagab 40 maailma loomaliigi haruldaseks muutumise lugusid ning mida on tehtud nende liikide säilitamiseks.

Huvipäev "Otsime, uurime ja meisterdame" toimub 2. detsembril kella 11.00-15.30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis Vanemuise 46. Osalemine on muuseumipiletiga.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Info:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee

Laupäev, 2. Detsember 2017 - 11:00 kuni 15:30