Huvipäev "Tärkab, lendab ja laulab"

8. aprillil 2017 kell 11.00-15.30
Tartu ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46)
Osalemine muuseumipiletiga

Huvipäeval saab tutvuda kevadet kuulutavate lindude ja liblikatega, vaadata mikroskoobist putukaid ja maavarasid ning meisterdada murupea Peetsu. Põnevaid tegevusi jätkub igas vanuses loodusehuvilistele.

Uurime, milline näeb välja koerliblikas ja kuidas elab kimalane. Kuulame metsvindi, lõokese ja musträsta laule. Mikroskoobiga saab vaadata liblikaid, putukaid ja teisi selgrootuid loomi. Geoloogia õpitoas tutvume maavaradega ning vaatame mikroskoobiga, millest koosnevad põlevkivi ja fosforiit. Soovijad saavad kevadpühadeks meisterdada ka vahva murupea Peetsu.

Kell 11.00-12.30 näidatakse loodusmuuseumi elavnurgas eksootilisi lemmikloomi – madusid, ämblikke ja kilpkonna.

Loodusmuuseumi 215. aastapäeva puhul näitame enne huvipäeva algust kell 10.45 ajaloolisi kroonikakaadreid loodusmuuseumist.

Huvipäevad on igas vanuseastmes loodusehuvilistele mõeldud üritused, kus tähelepanu all on kindel valdkond või teema. Päeva jooksul toimuvad põnevad ja harivad õpitoad, väiksemad loodusehuvilised saavad meisterdada ning muuseumi elavnurgast tuuakse külastajate ette eksootilised väikeloomad. Huvipäevad toimuvad iga kuu teisel laupäeval ning osalemine on muuseumipiletiga. 

Huvipäeva korraldamist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Info:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
Vanemuise 46, Tartu
737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee
 

Laupäev, 8. Aprill 2017 - 11:00 kuni 15:30