Iga-aastased suurüritused

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias toimuvad kogu aasta jooksul mitmesugused suurüritused, kus põnevaid tegevusi leidub tervele perele.

Varakevadel on traditsiooniks saanud suurem koostööprojekt teiste Tartu muuseumidega. 2019. aastal toimus Tartu muuseuminädal, mille raames sisustasid Tartu muuseumid üheskoos kevadisel koolivaheajal lastele laagripäevi. Lisaks toimusid mitmed põnevad õpitoad ja ekskursioonid.

Kaks korda aastas osaleb TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed Tartu Tudengipäevade festivalil kaaskorraldajana.  

Juuni esimeses pooles toimuvad TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia eestvedamisel Loodusfestival ning Loodusvaatluste maraton. Loodusfestivali programmi kuuluval Linnalooduse päeval Tartu Keskpargis on oma töötuba läbi viimas ka TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Maikuu keskpaigas toimub üleeuroopaline Muuseumiöö, mil TÜ loodusmuuseum ja TÜ botaanikaaed ootavad huvilisi avastama eriilmelist muuseumimaailma hilistel öötundidel.

Juulikuus toimuvate Tartu Hansapäevade raames osaleme Teaduslinnas, kus üheskoos mitmete teiste muuseumide ja loodus- ja teaduskeskustega tutvustame läbi huvitavate töötubade ja programmide oma tegemisi.

Septembri lõpus korraldatava Teadlaste Öö festivali raames tutvustab muuseum ekskursioonide, töötubade ja programmidega eri valdkondade teadlasi, nende igapäevaseid tegemisi ja teadussaavutusi. TÜ loodusmuuseum teeb Teadlaste Ööl tihedat koostööd TÜ loodus- ja täppisteaduste valdkonnaga ning inimesed saavad tutvuda loodusteaduse väga erinevate uurimisvaldkondadega.

Sügisesel koolivaheajal ootavad TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed kõiki peresid laste ja noorte festivalile Avatud mänguväljad.

Leia endale sobiv sündmus ja tule kohale!

Eesseisvate üritustega aitab kursis olla:

kalender

Facebook

teavituslistiga liitumine