Kehastu ajahäkkeriks nii TÜ loodusmuuseumis kui ka botaanikaaias

Foto: Karin Pai
Avaldatud 16.11.2020

Laste ja noorte muuseumidefestival „Avatud mänguväljad“ toimus 10.–25. oktoobril. Festivali jaoks loodi põnevad nutimängud, mis hoolimata festivali möödumisest ootavad kõiki huvilisi, lapsi ja peresid, neid katsetama ja mängima kuni 20. juulini 2021. 

Selle aasta festivali teema „Ajahäkkerid“ inspiratsiooniks on nii Eesti Rahvajutu teemaaasta kui ka Digikultuuriaasta. Ajahäkkerid suudavad näha esemete taga lugu, olgu see juhtunud paarkümmend aastat tagasi või sajandite eest.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis tule mängi nutimängu „Ajaränduriga koos reisile“! See mäng võimaldab rännata muuseumis Maa ajaloo ja ürgsete loomade radadel. Saab uudistada dinosauruseid, trilobiite, ürglindeja igasugu muid ürgseid loomi. Muuuseumisse tulles ei pea muidugi piirduma ainult ürgsete loomade uurimisega!

Tartu Ülikooli botaanikaaias tule avasta taimemaailm mängides nutimängu „Ajahäkkerid. Häkime aega taimeriigis“. See mäng kutsub Sind rändama Tartu Ülikooli botaanikaaia lopsakas ja mitmekesises taimemaailmas, püüame rännata ka ajas tagasi. Tule uudista, kui vana on vanim elus eksponaat TÜ botaanikaaias ja kes või mis on „elav fossiil”?

Mängimiseks vajad nutitelefoni ja muuseumipiletit/botaanikaaia piletit. Mäng toimub LoQuizi äppis. Äppi saab alla laadida Google Play-s või App Store-s. Nutimängu infot ja alustamiseks vajalikud koodid saab kassast. 

Suuremad rühmakülastused (alates 10 inimest) palume eelnevalt registreerida: telefonil 737 6076 või e-kirja teel loodusmuuseum@ut.ee.

Mänge saab mängida kuni 20. juulini 2021.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee