Koolivaheaja looduspäeval, 3. jaanuaril uuritakse talilindude maailma

Avaldatud 19.12.2018

Foto: Arne Ader

NB! 02.01 seisuga on koolivaheaja looduspäeva grupp täitunud!

Talvisel koolivaheajal, 3. jaanuaril kutsume lapsi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse tutvuma talilindude ja maailma loomariigiga.  

Koolivaheaja looduspäeval saavad lapsed osaleda kahes põnevas õpitoas. Esimeses töötoas tutvutakse Eesti lindude eluga talvel ja uuritakse, kes külastavad lindude toidumaju. Samuti uuritakse, mida linnud talvel söövad. “Lapsed saavad rohkem teada tihaste ja leevikeste, aga ka ohakalinnu, rohevindi ja siidisaba elust,” sõnas huvipäeva juhendaja TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Teises töötoas tutvutakse kuningmadude eluga ning elavnurgas eksootiliste lemmikloomade - madude, ämblike ja putukatega. Julgemad lapsed saavad kätte võtta kuningpüütoni, roninastiku ja tarantli.

Koolivaheaja looduspäev toimub 3. jaanuaril kell 11-14 TÜ loodusmuuseumis ja õppeklassides. (Vanemuise 46). Osalema on oodatud 7-14aastased lapsed.

Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6076 või aadressil loodusmuuseum@ut.ee.

Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10.30 loodusmuuseumi kassas.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute keskus.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee