Koolivaheaja sündmused Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias

Foto: Karin Pai
Avaldatud 12.10.2020

Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub õpilasi koolivaheajal mõnusalt aega veetma: kehastuma ajahäkkeriks mängides nutimängu ja tulema 23. oktoobril looduspäevale „Mereloomad“.Samuti ootame vanemaid koolilapsi reisima Antarktikasse!

Oktoobrikuus toimuva muuseumidefestivali „Avatud mänguväljad 2020“ raames saab nii loodusmuuseumis kui ka botaanikaaias mängida kaasahaaravat nutimängu. Loodusmuuseumis rända isikliku telefoniga läbi Maa elus ja eluta looduse arenguloo ning botaanikaaias häki aega taimeriigis. Osaleda saab loodusmuuseumi ja botaanikaaia lahtioleku aegadel külastuspiletiga. Mängimiseks on vajalik isiklik nutitelefon, kuhu tuleb alla laadida äpp „Loquiz“. Mõlemad mängud nii loodusmuuseumis kui ka botaanikaaias nõuavad tähelepanelikkust ja kaasamõtlemist ja on mõeldud 6–11aastastele, nooremate puhul sobib läbimiseks koos vanema saatjaga.

Reedel, 23. oktoobril ootame lapsi uurima meres elavaid loomi. Looduspäev mereelustikust leiab aset 23. oktoobril kell 11–14. Looduspäeval toimub kaks põnevat õpituba. Esimeses töötoas uuritakse ja vaadeldakse Läänemere elustikku ja teises töötoas uuritakse merisaarmast ning tutvutakse muuseumi elavnurgas eksootiliste lemmikloomadega: madude, ämblike ja putukatega.

Koolivaheaja looduspäev toimub 23. oktoobril kell 11–14 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis. Osalema on oodatud 7–14aastased õpilased. Vajalik on eelnev registreerimine telefoni 737 6076 või e-kirja loodusmuuseum@ut.ee teel. Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10:30 loodusmuuseumi kassas. Looduspäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Leia üritus ka Facebookis!

Vanemaid kooliõpilasi ja gümnasiste ootame astuma laeva pardale ja reisima meiega Antarktikasse ja osa saama rändnäitusel populaarteaduslikust ekspeditsioonist Antarktika 200 – „Valge mandri kutse – Admiral Bellingshauseni mereretk“. Admiral Bellingshausenil purjetanud teadlaste hulgas oli mitmeid tartlasi. Tartu Ülikooli loodusmuuseumi vestlusõhtul jagavad oma muljeid Euroopa keskmisel etapil, Põhjamerel seilanud Eesti Maaülikooli Põllumajandus- ja keskkonna instituudi peaspetsialist, ornitoloog Leho Luigujõe ning Antarktika viimasel etapil sõitnud Tartu Ülikooli Eesti Mereinstituudi direktor, ihtüoloog Markus Vetemaa, õhtut modereerib Katrin Savomägi Eesti Polaarklubist. Vestlusõhtu toimub 21. oktoobril kell 17. Osalemine 3 eurot.

Samuti ootame gümnaasiumiõpilasi kuraatorituurile rändnäitusel populaarteaduslikust ekspeditsioonist Antarktika 200 – „Valge mandri kutse – Admiral Bellingshauseni mereretk“. Kuraatorituur toimub Urmas Dreseni ja Katrin Savomägi juhendamisel 23. oktoobril kell 17. Kuraatorituur kestab 60 minutit. Osalemine muuseumipiletiga.

Rändnäitus populaarteaduslikust ekspeditsioonist Antarktika 200 – “Valge mandri kutse – Admiral Bellingshauseni mereretk” räägib Antarktika 200 ekspeditsiooni loo laeva polaarlaevaks kohandamisest kuni Antarktikas purjetamiseni. Näitus jääb Tartu Ülikooli loodusmuuseumis avatuks veel 1. novembrini 2020.
 

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
Vanemuise tn 46, Tartu
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee