Läänemere lained jõudsid Tartu Kaubamajja

Rändnäitus Elav Läänemeri Tartu Kaubamajas. Foto: Eva-Liisa Orula.

Avaldatud 07.05.2015

Tartu Kaubamajas on avatud Tartu ülikooli loodusmuuseumi rändnäitus "Elav Läänemeri", mis tutvustab meie kodumere olemust. Näitust saab vaadata Kaubamaja III korrusel 7. juunini 2015.

Näitus "Elav Läänemeri" räägib Läänemere minevikust, olevikust ja esitab võimalikke tuleviku stsenaariumeid. Me elame mere ääres ja oleme mitmel moel merest sõltuvad. Mere tasakaal ja tervis sõltuvad meist.

"Läänemeri on noor ja tujukas ning siin suudavad kanda kinnituda vaid vastupidavaimad liigid. Vaatamata oma erisusele, on Läänemeri siiski väga habras elukeskkond, mida tuleb hoida ja kaitsta inimese rumaluse eest," lausub Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi mereökoloogia juhtivteadur Jonne Kotta. Näituse koostamist teadusalaselt konsulteerinud Kotta soov on, et külastaja mõtleks, kuidas läheb meie ja Läänemere ühine lugu edasi.

Laupäeval, 9. mail 2015 kell 12.00-14.00 toimub Tartu Kaubamajas Jänku-Jussi looduspäev, kus loodusmuuseumi töötajad tutvustavad lastele Läänemere kalasid ning saab lahendada Läänemere-teemalist ristsõna.

Näituse koostasid Jonne Kotta, Annelie Ehlvest ning Inge Kukk, Veljo Runnel ja Eva-Liisa Orula TÜ loodusmuuseumist ja botaanikaaiast. Näituse kujundas ja teostas Produktsioonigrupp OÜ. Näituse valmistamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: Eva-Liisa Orula, TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia kommunikatsioonijuht; tel: 737 6078; e-post: eva-liisa.orula@ut.ee.