Linnuviktoriini lahendati veebis 468 korda

Avaldatud 22.04.2021
Foto: Veljo Runnel

7.–21. aprillini said loodushuvilised osaleda Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia linnuviktoriinil, mis toimus veebis teist aastat järjest. Viktoriinile laekus kokku 468 vastust ning 10% vastanutest said maksimumpunktid. 

Viktoriin toimus Eesti lindude kohta. Erinevaid linnuliike tuli ära tunda välimuse, kirjelduse ja häälte järgi. Kokku oli linnuviktoriinlil 21 küsimust, millest kõige raskemaks osutusid punarinna ja talvikese laulu tundmine. Mõlemale vastati õigesti vähem kui pooltel kordadel.

“Võib-olla veidi üllatuslikult osutusid kõige lihtsamateks küsimusteks need, kus tuli pildi järgi tuvastada pasknäär ja siidisaba. Mõlemal juhul teadis õiget vastust rohkem kui 90% vastajatest. See on suurepärane tulemus!” sõnas Tartu Ülikooli loodusmuuseumi loodushariduse spetsialist Elen Kontkar.

“Viktoriini korraldajatel on suur rõõm näha, et inimeste huvi looduse tundmise vastu on jätkuvalt suur, kusjuures huvilisi on kõikides vanuseastmetes. Viktoriini statistikast selgus, et kõige nooremad vastajad olid 4- ja 5- aastased ning kõige vanema vastaja oli 89-aastane,” lisas Kontkar.

Viktoriinil osalejate vahel loositi välja auhinnad, milleks on Veljo Runneli linnulaulude kogumik. Võitjatega võetakse ühendust.

Tartu Ülikooli loodusmuuseum korraldas traditsioonilist linnuviktoriini üheteistkümnendat korda. Enamasti on linnuviktoriin toimunud kevadeti Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, kuid veebis toimus üritus teist aastat.

Vaata linnuviktoriini õigeid vastuseid SIIT.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum 
loodusmuuseum@ut.ee
Tel 737 6076