Loodusõhtu „Trühvlid maapõues“.

Foto: Eveli Otsing

Loodusõhtu “Trühvlid maapõues”

Hooaja esimene loodusõhtu toimub juba 4. septembril TÜ loodusmuuseumis. Trühvlite põnevat maailma tuleb tutvustama TÜ mükoloogia töörühma liige Kai Ilves.

“Eestlaste üheks sügiseseks meelistegevuseks on seada oma sammud metsa, et sealt täis seenekorviga paari tunni möödudes taas välja tõtata. Kui enamasti on korvides näha maapinnalt korjatud seente viljakehi, leidub meie ümber ka selliseid seeni, mille viljakehad moodustuvad maa sees. Üheks neist on maailmas kulinaarselt kõrgelt hinnatud trühvlid. Ettekandes annan ülevaate nii konkreetsest seenerühmast kui ka trühvlite korjamisest ja kasvatamisest,“ lausus Kai Ilves loodusõhtu tutvustamiseks.

Maailmas esineb hetkel teadaolevalt 180-220 trühvliliiki, millest 38 liiki on aastate jooksul leitud ka Eestist.

Kai Ilves lõpetas 2019. aasta kevadel TÜ bioloogia magistriõppe taime- ja seeneteaduse suunal. 2017. aastal valminud ja üliõpilaste teadustööde riiklikul konkursil II preemia pälvinud bakalaureuse lõputöös uuris Ilves Eestis kasvavaid trühvleid ja nende kasvukohaeelistusi. Oma magistritöös keskendus ta seenendofüütidele ning muuhulgas puutus ka trühvlite teemaga kokku. Praegu kuulub Kai Ilves Tartu Ülikooli mükoloogia töörühma.

Loodusõhtu Kai Ilvesega toimub 4. septembril kell 18.00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis (Vanemuise 46).

Pilet 3 eurot.

Loodusõhtut toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo: 
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

 

 

Kolmapäev, 4. September 2019 - 18:00 kuni 20:00