Loodusfestivali karu teemalised sündmused Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 14. juunil

Teisipäeval, 14. juunil toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumis 2022. aasta loomale – karule – kaks pühendatud sündmust, mida korraldavad koostöös Tartu Ülikooli loodusmuuseum, Tartu Kunstikool ja Eesti Terioloogia Selts.

Käesoleva aasta loom on pruunkaru (Ursus arctos). Ootame 14. juunil kell 17 loodusmuuseumisse tutvuma muuseumi kogude eksemplaridega, keda püsinäitusel näha ei saa. Toome vaatajate ette pruunkaru, pruunkaru kolju ning mitmesugused selgrootud, kelle nimi viitab karule. Toimub karu joonistamise õpituba ning loodusõhtu, kus vesteldakse karust. 

„Kutsun kõiki huvilisi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse uudistama karusid ja karunimelisi selgrootuid, keda kõiki võib kohata Eesti looduses. Loodusfestivali ühel päeval teeme juttu käesoleva aasta loomast – on ju ka tema meie naaber! Seekord saab karu aga mitte lihtsalt vaadata ja tema kohta lugusid kuulata, vaid ka joonistada,“ rääkis Loodusfestivali projektijuht Kaarin Hein.  

14. juunil kell 17 algab joonistamine loodusmuuseumi seminarialal. Klassikalist joonistamist tuleb Tartu Kunstikoolist tutvustama Viktoria Halus. Kell 18 järgneb vestlus karude teemal, kus Tartu Ülikooli terioloog Egle Tammeleht avab karude maailma. Kõik joonistajad saavad jääda loodusõhtut kuulama ning kõik loodusõhtu huvilised on oodatud eelnevalt tutvuma spetsiaalselt selleks puhuks loodusmuuseumisse üles seatud tavapäratu mininäitusega. 

Karu teemalised sündmused toimuvad 14. juunil algusajaga kell 17 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seminarialal. Joonistamiseks on kohapeal olemas paberid ja pliiatsid, ootame noori ja täiskasvanuid oma annet avastama ja lihvima. Sündmustel osalemine on TÜ loodusmuuseumi sooduspiletiga 3€.  

Lisateave: 
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076 
loodusmuuseum@ut.ee  
www.natmuseum.ut.ee

Teisipäev, 14. Juuni 2022 - 17:00 kuni 20:00