Loodusretk Järvamaale

8. oktoobril 2017 kell 9.00
Väljasõit Tartust Vanemuise 46 eest
Osalustasu 12 eurot, lastele 6 eurot

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub huvilisi 8. oktoobril loodusretkele. Geoloog Tõnu Pani ja bioloog Külli Kalamees-Pani juhendamisel matkatakse ja uuritakse loodust Tamsalu lubjapargis, Porkuni järve ääres ja Kodru rabarajal Tammsaare mail.

Tamsalu lubjapark on mahajäetud tööstusmaastik, millest on kujundatud huvitav vaatamisväärsus. Lubjapargi moodustavad paemurrud ja puistangud, nende vahel kasvav looduslik mets ning looduse- ja pärandkultuuuri õpperajad.

Porkuni järv asub 107 m kõrgusel merepinnast Porkuni ürgorus. Järve on kuulsaks teinud ujuvad saared ja veetaseme kõikumine. Järve põhjas olevate karstilõhede tõttu on järv mõnel aastal kuivaks jäänud, paljastades järvepõhja ja hävitanud kalastiku. Kõikuva veetaseme tõttu on järve lõunaossa tekkinud ujuvad saared, mis vahetavad oma asukohta.

Väljasõit loodusretkele toimub 8. oktoobri hommikul kell 9.00 Tartust Vanemuise 46 maja eest ning tagasi plaanitakse jõuda hiljemalt kell 19. Riietuda palume vastavalt ilmale ja soovi korral võtta kaasa süüa ja juua.

Osalustasu on 12 eurot, lastele 6 eurot, mida saab tasuda enne väljasõitu kohapeal.

Loodusretkele palume eelnevalt registreeruda tel 737 6076 või aadressil loodusmuuseum@ut.ee.

Loodusretke korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Info ja registreerumine:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

Pühapäev, 8. Oktoober 2017 - 9:00 kuni 19:00