Loodusretk Põhja-Eesti rannikule

http://turism.vaivaravald.ee/loodus

Grupp on täitunud

13. mail 2017 kella 8.00-19.00
Väljasõit Tartust Vanemuise 46 maja eest
Osalustasu 12 eurot, lastele 6 eurot
Vajalik eelregistreerumine

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub geoloogiahuvilisi loodusretkele Põhja-Eesti rannikule Ida-Virumaal. Geoloog Tõnu Pani  ja bioloog Külli Kalamees-Pani juhendamisel matkatakse looduses ning tutvutakse geoloogiliste vaatamisväärsustega Voka ümbruses mere ääres, Sillamäel, Sinimägedes ja Udria panga loodusrajal.

Udria looduskaitseala asub Vaivara vallas ning hõlmab maastikuliselt Põhja-Eesti rannikumadalikku ja paekallast. Mere ja pankranniku vahel on võimalik näha üht Eestimaa kaunimat ja võimsamat kivikülvi. Loodusesõpra ootavad vahelduvad maastikupildid: vaated kõrgelt klindiastangult, Udria parkmets ja kanjon, lubja- ja liivakivipaljandid, kivikülv ja mererand.

“Põhja-Eesti rannikumaastik oma kõrge pankranniku ning eriilmeliste kooslustega on geoloogiahuvilisele tõeline maiuspala,“ innustab geoloog Tõnu Pani huvilisi retkest osa võtma.

Väljasõit loodusretkele toimub 13. mai hommikul kell 8.00 Tartust Vanemuise 46 maja eest ning tagasi plaanitakse jõuda hiljemalt kell 19. Riietuda palume vastavalt ilmale ja soovi korral võtta kaasa süüa ja juua.

Osalustasu on 12 eurot, lastele 6 eurot, mida saab tasuda enne väljasõitu kohapeal.

Loodusretkele palume eelnevalt registreeruda tel 737 6076, loodusmuuseum@ut.ee.

Loodusretke korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Info ja registreerumine:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
Tel 
737 6076
loodusmuuseum@ut.ee

Laupäev, 13. Mai 2017 - 8:00