Loodusvaatluste maratoni koolitus vaatluspunktide korraldajatele 2. mail

Foto: Johanna Lehtmets

Avaldatud 29.04.2019


Üle-eestiline loodusvaatluste maraton toimub sel aastal 14.-15. juunil kui Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning Eesti Looduseuurijate Selts kutsuvad loodusharidusega tegelevaid organisatsioone ja kõiki loodushuvilisi maratoni vaatluspunkte korraldama. 2. mail kell 14-16 toimub Tartu ülikooli loodusmuuseumis koolitus kõigile, kes plaanivad maratonipunkti korraldada.

Koolitusele on odatud ka huvilised, kes veel mõtlevad, kas ja kuidas enda vaatluspunkt korraldada. Otsustada saab pärast koolitust, vaatluspunktide registreerimine on avatud kuni 17. mai 2019.

Koolituse teemad:

- vaatluspunkti töökorraldus, vaatlejate juhendamine vaatluste tegemisel ja vaatlusandmete edastamisel;

- vaatlus maastikul (töövõtted ja -vahendid erinevate eluslooduse rühmade vaatlemisel);

- vaatlusandmete sisestamine (legulus.tools), andmete kättesaadavus (elurikkus.ee, PlutoF), andmete hilisem parandamine;

- vaatluspunkti tegevuse avalik teavitus.

Pärast koolitust on võimalik osaleda ringkäigul TÜ loodusmuuseumis.

Vaatlusmaratoni idee on äratada inimestes huvi kodukoha looduse vastu ning aidata kaasa looduse vaatlemise harjumuste tekkimisele. Kõik maratonil tehtud vaatlused jõuavad avalikult kasutatavasse eElurikkuse andmeportaali. Tehtud harrastusteaduse vaatlused võivad hiljem olla sisendiks loodusteadlaste ja -kaitsjate tööle. Eelmisel aastal oli loodusvaatlustemaratonil üle Eesti 16 vaatluspunkti, kus tehti kokku 2300 vaatlust. Loodusvaatluste maraton kuulub Loodusfestivali programmi.

Koolitusele registreeru SIIN.  

Vaata ka lisainfot loodusvaatluste maratoni kohta:
www.loodusfestival.ee/lvm
www.facebook.com/loodusvaatlustemaraton
www.instagram.com/loodusvaatluste.maraton

Lisainfo:
Triin Nõu
Loodusvaatluste maratoni 2019 kommunikatsioonijuht
5358 5680