#MärkaTolmeldajat – loodushuvilised on oodatud jagama kohtumisi taimeõitel askeldavate tolmeldajatega

Foto: Veljo Runnel
Avaldatud 30.03.2020

Kutsume kõiki loodushuvilisi jagama oma kohtumisi taimeõitel askeldavate tolmeldajatega – olgu selleks siis liblikas, kärbes, mesilane või hoopis keegi muu!

Selleks jäädvusta foto, postita see sotsiaalmeediasse ja märgi hashtag #MärkaTolmeldajat. Samuti lisa juurde kohtumise kuupäev ja asukoht.

Postitusi võib teha Instagramis ja Facebookis. Facebookis võib fotosid postitada enda ajajoonel, tehes need avalikuks, või erinevates loodusega seotud gruppides: Loodusesõbrad, Putukad ja sarnased. Kes on aga loodusvaatluste tegemisega juba varem kokku puutunud, võiks selleks kasutada spetsiaalseid vaatlusrakenduste vaatluskeskkondi: Legulus, LVA nutirakendus või iNaturalist.

Loodetavasti saame hooaja lõpus teha kokkuvõtteid ja näha, millised tolmeldajad milliseid õisi armastavad. Toredamaid ja eredamaid jäädvustusi jagame ka loodusmuuseumi instagramikontol @natmuseum.

NB! Eestis valitseva eriolukorra tõttu palume kõigil loodusvaatlejatel ja fotohuvilistel järgida kehtestatud reegleid ja hoida sotsiaalset distantsi.

Tolmeldajaid saab vaadelda üksi looduses uidates, ka enda maakodus või aias. See on sobiv võimalus leida tervisele ohutu hobi.

#MärkaTolmeldajat

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee