Muuseum Sinu kodus

Hea külastaja!

Kui kõik kodused ja töised toimingud on tehtud, võid meiega oma vaba aega veeta. Selleks oleme kolleegidega koondanud sellele lehele mõned valikud, mida võib meie muuseumiavarustest leida. Avasta muuseumit enda kodust!

Head uudistamist!


NÄITUSED VEEBIS
Sellel lehel võid leida kolm põnevat erisugust näitust! Üks nendest on rahvusülikooli 100. aastapäevale pühendatud näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“, mis tutvustab loodusteaduste põhilisi uurimissuundi viimase 100 aasta jooksul. Näitus „Kaduvate liikide kannul“ annab ülevaate meie püsiekspositsioonis oleva 40 loomaliigi haruldaseks muutumise lugudest ja olulisematest põhjustest, miks liigid massiliselt välja surevad. Kolmandaks võid uudistada virtuaalnäitust 3D mudelitest muuseumikogus leiduva kaheteistkümne objekti kohta. Veebinäitused leiad siit.

Uuri ka Tartu Ülikooli botaanikaaia virtuaalkaarti!
 

LOODUSÕHTUD
Meie muuseumis toimuvad iga kuu põnevad loodusõhtud, kuhu rääkima tulevad teadlased, eksperdid ja teised oma ala asjatundjad uutest teadusavastustest, huvitavatest looduskogemustest ja muust põnevast. Uuri ja vaata järele toimunud loodusõhtuid siin ja järelkuulamiseks klõpsa „vaata videosalvestust“!
 

ÕPPEMATERJALID
Meie usinad loodusteadlased ja kolleegid on koostanud loodusalaseid õppematerjale. Muuseumi lehelt leiad õppekogumikke, huviteatmikke, teemalehti geoloogiast, plakateid ja ettekandeid. Neid õppematerjale saavad kasutada nii õpetajad tundide läbiviimiseks, kui ka õpilased ja teised loodushuvilised oma teadmiste täiendamiseks. Õppematerjalid on kättesaadavad siin.


ÕPPEMÄNGUD
Siit leiad kaks huvitavat õppemängu - metsamäng ja geoloogiamäng, kas üksi või mitmekesi mängimiseks. Pane oma teadmised proovile mängulises võtmes!
 

ANDMEBAASID JA KOGUD
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed on teadusasutus. Meie kogud koosnevad geoloogia-, zooloogia-, botaanika- ja mükoloogiakogudest, kuhu kuulub kokku üle 1,2 miljoni eksemplari mineraale, kivimeid, kivistisi, meteoriite, selgroogtuid ja selgroogseid loomi, vetikaid, samblaid, soontaimi, seeni ja samblikke. Kogusid kasutavad oma igapäevases töös teadlased, õppejõud, üliõpilased, õppeprogrammide juhendajad ja teised spetsialistid. Tutvu Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia teadustegevusega siin. Kindlasti külasta eElurikkuse portaali ja avasta andmeid Eesti looduse kohta.
 

LOODUSFESTIVAL
Kuigi muuseum on ajutiselt kinni, siis muuseumitöötajad valmistavad ette juunikuist Loodusfestivali, mille kohta saad rohkem lugeda festivali kodulehelt. Loodusfestivaliliga käsikäes toimub kaks peamist sündmust: loodusvaatluste maraton ja loodusfotode konkurss „Metsik linn“. Fotokonkursil osalemiseks võid peagi hakata saatma meile fotosid, mida saab praegusel ajal klõpsamas käia, muidugi juhul, kui oled täiesti terve. Linnalooduses jalutamine on põnev retk, mida ette võtta.

Loodame, et peagi oleme edukalt viiruse seljatanud ja saame tavapärase elurütmiga jätkata. Jooksvat infot jälgige ka Tartu Ülikooli loodusmuuseumi Facebooki lehel ja Tartu Ülikooli botaanika Facebooki lehel.