Muuseuminädal 2020

Muuseuminädala eesmärk on lähendada tartlasi ja siinseid muuseume. Nooremate tartlaste harimiseks ja lõbustamiseks on Tartu muuseumid välja mõelnud koolivaheaja igaks päevaks seikluslikud laagriprogrammid. Valida saab kaheksa erilise programmi vahel alates vägevast muinasjutumaailmast ja maailmarekorditest kuni ajaloo maitsmiseni välja. 

Tartu Ülikooli loodusmuuseumTartu Ülikooli muuseumi ja 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseum ühendavad Tartu muuseuminädalal jõud. Ootame laagripäevadele "Möirgab, kõliseb ja tiksub" 7–10-aastaseid lapsi. Laagripäevad toimuvad 26.02 ja 28.02.

Tartu Ülikooli botaanikaaedTartu Mänguasjamuuseumi ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum korraldavad laagripäeva "Kõige, kõige... ehk maailma rekordid", mis toimub 27.02.

Tegus nädal kulmineerub laupäeval 29. veebruaril teemapäevaga "Tartuga (digi)targaks". Selle aasta teemapäev on inspireeritud digikultuuri aastast. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis toimub huvipäev  „Kaduvad liigid läbi digilahenduste“ ja Tartu Ülikooli botaanikaaias saab külastada 11. korda toimuvat orhideenäitust "Kuukinga mitu palet" – toimub ekskursioon näitusel!

Loe lähemalt SIIT ja registreeri SIIN.

Kohtume Tartu muuseuminädalal!

*** 

LAAGRIPÄEV "Möirgab, kõliseb ja tiksub"

Oled sa kuulnud, milliseid kõige kummalisemaid häälitsusi suudavad teha Eestis elavad loomad? Või oled sa mõnikord mõelnud, miks ja kuidas loomad üldse häält teevad? Tule, uurime koos järele! Iga laps saab teada, kas tema rinnus nurrub kiisu või lõriseb lõvi. Hull Teadlane esitab osalejatele väljakutse ning laagrilistel tuleb ainult heliga panna pudelid keerlema ja teha üks kõva kõmakas. Kui heli tugevus kipub üle piiri minema, on õige aeg nuppu keerata ning kõrvu teritada - kas vaikuses on ka heli? Päeva lõpetuseks piilume kella sisse ja ehitame ka ise kellasid.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi, Tartu Ülikooli muuseumi ja 19. sajandi Tartu linnakodaniku muuseumi ühisprogramm Tartu muuseuminädala raames lastele vanuses 7-10 aastat.

Maksumus: 20€ lapse kohta, hinnas sisaldub lõunasöök.

 

LAAGRIPÄEV "Kõige, kõige... ehk maailma rekordid"

Äratame avastajad ja hakkame maailma mõõtma. Uurime maa alla ja taevasse, et teada saada maailma raskeim seeme ning kõrgeim puu. Otsime lemmikute lemmikut ehk laste meelismänguasju. Teeme kindlaks, milliseid rekordeid on püstitatud spordis ja lapsed proovivad mõnda ka ise püstitada.

Tartu Ülikooli botaanikaaedTartu Mänguasjamuuseumi ja Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi ühisprogramm Tartu muuseuminädala raames lastele vanuses 7-12 aastat.

Maksumus: 20€ lapse kohta, hinnas sisaldub lõunasöök.

 

HUVIPÄEV „Kaduvad liigid läbi digilahenduste“

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale, mis toimub 29.veebruaril kell 11:00-15:30. Seekord toimub huvipäev koostöös Tartu muuseuminädalaga, mis kulmineerub laupäeval teemapäevaga „Tartuga (digi)targaks“. Teemapäev on inspireeritud digikultuuriaastast.

Huvipäeval „Kaduvad liigid läbi digilahenduste“ jätkub tegevusi igas vanuses loodusehuvilisele. Mängime otsimismängu Tartu Ülikooli loodusmuuseumi püsinäitusel, uurime maailma kaduvaid liike mobiiltelefoni ja QR koodide abil. Meisterdamistoas meisterdame eksootilisi loomi orangutangi, kilpkonna ja lõvi. Lemmikloomade õpitoas – kell 11:30 ja 13:30 – tutvume muuseumi eksootiliste lemmikloomadega: tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, ämblike ja teistega.

TÜ loodusmuuseumis on avatud näitused „Elurikas Emajõgi“ ja „Maailm seljakotis. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“, millest viimane on pühendatud rahvusülikooli 100. aastapäevale.

Huvipäev „Kaduvad liigid läbi digilahenduste“ toimub laupäeval, 29. veebruaril kell 11:00–15:30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, Vanemuise tn 46. Osalema on oodatud kõik huvilised nii lapsed kui täiskasvanud! Osalemine muuseumipiletiga.

Huvipäeva aitab korraldada Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee