Näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi uue näituse kuraatorituur Inge Kukega toimub 7.12 kell 12 "Lood ja filmid ekspeditsioonidelt". Olete oodatud kuulama! 

Ajaloolane Inge Kukk tutvustab loodusteaduslike ekspeditsioonide näitust. Osalejad kuulevad põnevatest ja seikluslikest juhtumustest, mis on seotud nii mõnegi näitusel eksponeeritud objekti ja ekspeditsiooniga. Ülevaate saab ka teadusekspeditsioonide eripäradest viimase saja aasta jooksul ning ajastutele eripärast õhutikku aitavad tunnetada katked dokumentaalfilmidest.

27. novembril avati Tartu Ülikooli loodusmuuseumis uus näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“, mis on pühendatud rahvusülikooli sajandale juubelile.

„Maailm on väärt, et teda enam kui kord avastatakse“ – need president Lennart Meri sõnad on motoks Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitusele, mis annab ülevaate Eesti loodusteaduse arengusuundadest viimase sajandi jooksul nähtuna läbi ekspeditsioonide. Näitusele valitud lugudest selgub, kuidas kujunevad loodusteaduslikel retkedel kogutud materjalide ja teadmiste abil ideed liigirikkuse ja looduskeskkonna säilitamiseks.

Näituse kuraatorid on Inge Kukk ja Andro Truuverk, kujundajad Silver Vahtre ja Margot Sakson. Multimeedialahendused teostasid Allan Zirk, Marko Peterson ja Timo Piirmann. Ekspertidena panustasid Mare Isakar, Urmas Kõljalg, Kadri Pärtel, Ülle Reier, Villu Soon, Ave Suija, Kai Vellak.  Näituse teostas Salibar. Näituse valmimist toetasid Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Aprillist oktoobrini 2019 oli näitus eksponeeritud Tallinna Loomaaias.

Vaata lisaks eElurikkuse portaalist näituse digitaalseid kaarte ja lisainfot.

Lisainfo:
Andro Truuverk
Tel: 514 1268, 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee