Näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“ avatakse Tartus 27. novembril

Avaldatud 7.11.2019

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“ on pühendatud rahvusülikooli sajandale juubelile. Tartu Ülikooli loodusmuuseumis avatati näitus 27. novembril 2019 kell 16.

„Maailm on väärt, et teda enam kui kord avastatakse“ – need president Lennart Meri sõnad on motoks Tartu Ülikooli loodusmuuseumi näitusele, mis annab ülevaate Eesti loodusteaduse arengusuundadest viimase sajandi jooksul nähtuna läbi ekspeditsioonide. Näitusel keskendume geoloogia, zooloogia, botaanika ja mükoloogia valdkonnale, mille ekspeditsioonidelt kaasa toodud materjal talletatakse edasiseks uurimiseks teaduslikes kollektsioonides.

Eri ajajärkude vaimsuse toovad näitusekülastaja silme ette arhiivikaadrid ja ajaloolised fotod. Tegevust jagub väikestelegi loodushuvilistele, kes saavad ronida telki ja proovida järele, kui raske on teadlase seljakott.

Näituse kuraatorid on Inge Kukk ja Andro Truuverk, kujundajad Silver Vahtre ja Margot Sakson. Multimeedialahendused teostasid Allan Zirk, Marko Peterson ja Timo Piirmann. Ekspertidena panustasid Mare Isakar, Urmas Kõljalg, Kadri Pärtel, Ülle Reier, Villu Soon, Ave Suija, Kai Vellak. Näituse teostas Salibar. Näituse valmimist toetasid Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.

Näitus jääb Tartu Ülikooli loodusmuuseumis avatuks 26. aprillini 2020. Varasemalt oli näitus eksponeeritud Tallinna loomaaia keskkonnahariduskeskuses 26. aprillist 30. oktoobrini 2019. Näitus kuulub „Rahvusülikool 100“ juubeliaasta kavva.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee