Osale linnuviktoriinil ja meisterda linde veebis 7.–21. aprill

Foto: Külli Kalamees-Pani
Avaldatud 02.04.2021

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub osalema igakevadisel linnuviktoriinil ja osa võtma virtuaalsest huvitegevusest – meisterdamise töötoast, mida juhendab loodushariduse spetsialist Elen Kontkar. Linnuviktoriinist ja meisterdamise töötoast saab osa võtta alates 7. kuni 21. aprillini.

Kevad on huvitav linnuvaatlusaeg koduümbruses, parkides, põldudel, metsades, luhtadel ja mujal. Linnud rändavad ja saabuvad kevadel pesituspaikadesse, isaslinnud laulavad ja toimuvad mängulennud, alustatakse pesitsemisega ja poegade kasvatamisega. Eriti linnurikas on kevad luhtadel, kus peatuvad paljud läbirändavad linnud: haned, lagled, luiged, pardid ja kahlajad. Selle aasta linnuviktoriin kutsubki lindudega tutvuma ning kevadist linnuelu vaatlema ja kuulama. Pane oma teadmised proovile ja valmistu kevadisteks jalutuskäikudeks looduses!

Linnuviktoriinist ja meisterdamise töötoast saab osa võtta 7.–21. aprillini. Mõlemad toimuvad veebis. Linnuviktoriini lahendamiseks klõpsa SIIA. Meisterdamise töötoa lingid leiad allpool.

Osalema on oodatud kõik huvilised, olenemata vanusest ja eelnevast kogemusest. Viktoriini võib täita mitu korda. Hiljemalt maikuu lõpus loositakse osalejate vahel välja 10 auhinda: Veljo Runneli linnulaulu helialbumid. Auhindu loositakse kahes vanusegrupis: kuni 18-aastased ning täiskasvanud. Selleks, et saaksime loosiauhinna võitjatega ühendust võtta, palume Teil jätta oma kontaktid (nimi, e-posti aadress ja vanus) viktoriini lehele. Õiged vastused on pärast viktoriini toimumist kättesaadavad Tartu Ülikooli loodusmuuseumi kodulehel.

LINGID:

  • Liblikarööviku meisterdamiseks klõpsa SIIA.

  • Munakese meisterdamiseks klõpsa SIIA.

  • Merikotka meisterdamiseks klõpsa SIIA.

  • Merikotka lehe leiad SIIT.

Huvitegevusi toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee