Putukaviktoriin

TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsuvad 6.-12. klasside õpilasi osalema putukaviktoriinil, mis toimub 19. aprillil 2018 kella 10.00-14.00 veebikeskkonnas http://loodusheli.ee/ET/viktoriinid/

Viktoriinil esitatakse küsimusi putukate mitmekesisuse ja eluviisi, erinevate liikide ning nende tunnuste kohta. Osalejad peavad tundma putukaid välimuse järgi, tundma putukate hääli ning oskama vastata kirjanduse põhjal koostatud küsimustele.

Osalemise tingimused:

 1. Putukaviktoriinil saavad osaleda 6.-12. klasside õpilased 2- kuni 3-liikmelistes võistkondades. Ühes võistkonnas võivad olla erinevate klasside õpilased.

 2. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: 6.-9. klass ja 10.-12. klass. Kui ühes võistkonnas on liikmeid erinevatest klassidest, siis hindamisel arvestatakse tulemust vanema klassitaseme järgi.

 3. Viktoriinil osalemiseks tuleb registreerida oma võistkond veebikeskkonnas www.loodusheli.ee/ET/viktoriinid/ Registreerumine lõpeb 18. aprillil  2018 kell 23.59. Registreerumisel valige vorm “Võistkond”, real “Viktoriin” rippmenüüst “TÜ loodusmuuseumi putukaviktoriin” ning täitke vormil kõik väljad. Real “Klass” palume märkida kõikide osalejate klassid. Võistkondade esindajate e-posti aadressile saabub kinnituskiri koos kasutajatunnuse ja parooliga.

 4. Putukaviktoriin toimub 19. aprillil kella 10.00-14.00. Osalemiseks tuleb sisse logida veebikeskkonda www.loodusheli.ee/ET/viktoriinid/ registreerumisel saadud kasutajatunnuse ja parooliga. Küsimused esitatakse ükshaaval, millele palume vastata  järjest.

 5. Parimate putukatundjate vahel loositakse välja auhinnad.

 6. Kui registreerunud võistkond loobub viktoriinil osalemast või vahetuvad võistkonna liikmed, siis palume sellest teada anda aadressil loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076.

Putukaviktoriiniks valmistumine

Enne viktoriini soovitame osalejatel tundma õppida putukate mitmekesisust, tunnuseid ja eluviisi, ning määrama putukaid välimuse järgi.


Soovitame lugeda järgmist kirjandust:

 • Putukate artiklid ajakirjas Eesti Loodus 2016-2017 (http://www.loodusajakiri.ee/valjaanded/eesti-loodus/)

 • T.Sepp, U. Tartes. Putukad õhus, maas ja vees. Kirjastus Valgus, 2012

 • http://liblikad.loodus.ee/

 • loodusheli.ee

 • E.Merivee, H.Remm. Mardikate määraja.Tallinn, Kirjastus Valgus,1973

 • J.Viidalepp, H. Remm. Eesti liblikate määraja. Kirjastus Valgus, 1996

 • E.Õunap, U. Tartes. Eesti päevaliblikad.Tallinn, Kirjastus Varrak, 2014

 • R. Kuresoo, H.Relve, I.Rohtmets. Eesti elusloodus. Tallinn, Kirjastus Varrak, 2005

 • M. Shinery. Euroopa putukad. Eesti Entsüklopeediakirjastus. Tallinn, kirjastus Varrak, 2005

Putukaviktoriini korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Toimkonda kuuluvad Veljo Runnel, Andro Truuverk ja Kätlin Koser.

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee