Rahvusvaheline harrastusteaduse seminar

Rahvusvaheline harrastusteaduse seminar
"Biodiversity research for and by citizens in Eastern Europe: tools, information services and public engagement"
27.-28. juuni 2016
Tartu Ülikooli loodusmuuseum (Vanemuise 46)

Rahvusvahelisel harrastusteaduse seminaril jagavad Eesti, Soome, Norra, Suurbritannia, Hispaania ja teiste riikide teadlased ning projektijuhid edulugusid kodanike kaasamisest elurikkuse uurimisse. Eesti näiteid elanike kaasamisest teaduse tegemisse esitlevad Eesti Ornitoloogiaühing, Keskkonnaagentuur ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Seminaril tutvustatakse ka Euroopa Harrastusteaduse Assotsiatsiooni (ECSA) ning teisi harrastusteaduse võrgustikke.

Praktilises osas tutvuvad osalejad projekti EUBON käigus valminud töövahenditega, mis hõlbustavad harrastusteaduse projektide läbiviimist ning andmete kogumist.

Lisaks kaardistatakse ühiselt elurikkuse vaatlustega tegeleva harrastusteaduse valdkonna vajadused ning vormistatakse need soovitusteks Euroopa Komisjonile.

Seminarile osalema on oodatud kõik, kes on huvitatud harrastusteaduse sidumisest teadustöö-, loodusharidus- või kodanikualgatustega: teadlased, projektijuhid, MTÜ-de esindajad ja aktiivsed loodushuvilised.

Seminar toimub inglise keeles.

Osalemine on tasuta, reisi- ja muud kulud tuleb ise katta. Vajalik on eelregistreerimine enne 17. juunit. Kohtade arv on piiratud.

Täpsem programm ning registreerumine:http://eubon.cybertaxonomy.africamuseum.be/CS%20workshop

Seminari korraldab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Üritus toimub Euroopa Komisjoni rahastatud projekti "Building the European Biodiversity Observation Network – EUBON"raames.

Info:
Veljo Runnel
harrastusteaduse peaekspert
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
veljo.runnel@ut.ee
Tel 520 6108
www.natmuseum.ut.ee