Selgusid parimad noored linnutundjad

Avaldatud 29.03.2017

Kolmapäeval, 29. märtsil toimus Tartu ülikooli loodusmuuseumis populaarne üle-eestiline linnuviktoriin, kus selgusid parimad noored linnutundjad. Kuuendat korda toimuval viktoriinil oli rekordarv osalejaid ning võidutsesid Metsküla Algkooli ja Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased.

Nooremas vanuseastmes saavutasid esikoha Metsküla Algkooli õpilased Silver Nikkel, Samuel Kastepõld ja Joosep Michels ning vanemas vanuseastmes Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilased Sofia Marlene Haug, Johanna Maria Jõgisu ja Claudia Olev.

Osalejad vastasid nii kirjanduse põhjal koostatud küsimustele kui ka pidid ära tundma linnuliike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Õpilastel tuli näiteks ära arvata pesitseva linnu liik pesa kirjelduste põhjal või järjestada linnud suuruse järgi.

Žürii esimehe ornitoloog Margus Otsa sõnul oli viktoriinil konkurents tihe ning parimate väljaselgitamiseks tuli esitada lausa neli lisaküsimust. "Välimuse järgi tundsid õpilased linde suhteliselt hästi, raskemateks osutusid lindude laulu ja häälitsuste ülesanded," kommenteerib Ots.

Linnuviktoriinil osales kokku 33 võistkonda 96 õpilasega. Võisteldi kahes vanuseastmes: 6.-7. klass ning 8.-9. klass. Parimad noored linnutundjad selgitas välja žürii koosseisus Margus Ots, Külli Kalamees-Pani ja Karin Pai.

Noorem vanuserühm (6.-7. klass)
I koht – võistkond Metsküla Merikotkad koosseisus Silver Nikkel, Samuel Kastepõld ja Joosep Michels (Metsküla Algkool)

II koht – võistkond Kalakotkad koosseisus Laura Kaaviste, Maarja Kahre, Joosep Järvmaa (Pärnu Ülejõe Põhikool)

III koht – võistkond Kajakad koosseisus Triinu Luts, Leena Margareth Viilup, Hanna Brigita Kört (Gustav Adolfi Gümnaasium)

Vanem vanuserühm (8.-9. klass)
I koht – võistkond Kustikad koosseisus Sofia Marlene Haug, Johanna Maria Jõgisu, Claudia Olev (Gustav Adolfi Gümnaasium)

II-III koht – võistkond Käo Sulased koosseisus Paul Kaasik, Eva Lotta Tamm, Mari Remm (Miina Härma Gümnaasium)

II-III koht – võistkond Kivirullijad koosseisus Anni Joamets, Kaarel Fridolin, Artur Raik (Tallinna Prantsuse Lütseum)

Linnuviktoriini korraldas Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed. Auhindadega toetasid Eesti Ornitoloogiaühing, MTÜ Loodusajakiri, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed ning Tartu Ülikooli Üliõpilaskonna SA.

Info:
Külli Kalamees-Pani
TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia loodushariduse koordinaator
Tel 5342 5101
kulli.kalamees-pani@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee/et/linnuviktoriin-2017