Seminar loodusteaduslike erakollektsioonide digiteerimisest 16. veebruaril

Avaldatud 5.02.2019

Foto: Veljo Runnel

Eesti Lepidopteroloogide Selts ning Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsuvad kõiki loodusteaduslike erakollektsioonide omanikke ja teisi huvilisi 16. veebruaril Tallinnasse kollektsioonide digiteerimise seminarile.

Euroopas on erakollektsionääride kätes kümneid, kui mitte sadu miljoneid loodusteaduslikke objekte. Lisaks emotsionaalsele väärtusele on neil ka teaduslik väärtus. Kogude digiteerimine annab võimaluse teaduslikku aspekti väärindada ja info jagamise teel avada oma kollektsioonid elurikkuse uurimiseks või ise teadusinfot avaldada.

Seminaril tutvustatakse erakogude ja nende digiteerimisega seotud olukorda Euroopas ja antakse ka praktilisi juhiseid oma kogude digiteerimiseks ning andmete avaldamiseks. Teave on kogutud Horisont 2020 projekti ICEDIG raames. Kuulda saab ka erakogude omanike kogemusi oma kogude digiteerimisel, andmebaasistamisel ja andmete jagamisel.

Seminari lõpetab arutelu teemal “Milleks erakogusid digiteerida?”.

Seminaril osalemine koos kohvipausiga on kõikidele osalejatele tasuta

Seminar “Loodusteaduslike erakollektsioonide digiteerimine” toimub 16. veebruaril kell 11.00-14.00 Eesti Rahvusraamatukogu kuppelsaalis (Tõnismägi 2, Tallinn).

Lisainfo:
Veljo Runnel (Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed), tel 5206108

Aleksander Pototski (Eesti Lepidopteroloogide Selts), tel 52015545