Tartu Ülikooli loodusmuuseum avab uue püsiekspositsiooni

Avaldatud 06.12.2015

Eesti vanim muuseum, 1802. aastal asutatud Tartu Ülikooli loodusmuuseum avab 16. jaanuaril 2016 külastajatele uue ekspositsiooni. Neli aastat kestnud renoveerimistööde käigus valmis uus püsinäitus "Maa. Elu. Lugu" ning kaks õppeklassi.

Uus püsinäitus juhatab külastaja Maa ja elustiku arenguloo kaudu tänasesse päeva. Külastaja kohtub Devoni ajastu koopas rüükalaga, saab jälgida liblikate öist lennujaama ning vaadata tõtt Eesti esimese šaakaliga. Avastamisrõõmu pakuvad Tartu meridiaanil asuvaid kooslusi kujutavad dioraamid. Elavnurgas kohtuvad lapsed vanade tuttavate saare-roninastiku ja punapõlv-tarantliga, aga ka uue asuka roheleeguaniga.

Algaval aastal jätkame traditsiooniliste huvipäevade ja vestlusõhtute korraldamist uuel seminarialal. Kooliõpilased saavad loodust tundma õppida ja uurida meie geoloogia- ja zooloogiaklassides toimuvates muuseumitundides.

Loodusmuuseumi külastamise kohta saab infot siit.

TÜ loodusmuuseumi uus püsiekspositsioon ja õppeklassid valmisid tänu Euroopa Regionaalarengufondi toetusele keskkonnahariduse infrastruktuuri arendamise programmist.

Lisainfo:
Eva-Liisa Orula
TÜ loodusmuuseumi ja botaanikaaia kommunikatsioonijuht
tel: 5342 2139
e-post: eva-liisa.orula@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee
www.facebook.com/natmuseum