Tartu Ülikooli loodusmuuseum tähistab 6. aprillil 217. sünnipäeva

Avaldatud 2.04.2019

Foto: Andres Tennus

6. aprillil 2019 tähistab Tartu Ülikooli loodusmuuseum 217. sünnipäeva. Terve päeva jooksul kehtivad kõikidele muuseumipiletitele sünnipäeva erihinnad, mis on tavapärasest poole soodsamad ning osaleda saab vahvatel ekskursioonidel, mis mõeldud kogu perele.

Algusega kell 12 ja kell 14 toimuvad loodusmuuseumi püsiekspositsioonis ekskursioonid. Ekskursioon kestab üks tund ja pakub põnevaid avastusi nii täiskasvanutele kui ka pere noorematele.

Osalemine muuseumipiletiga, mis sünnipäeva puhul on poole hinnaga.

Ekskursioonidel leiab vastused küsimustele, millega orangutan enda nina sügas? Keda või mida ootas loodusmuuseumi kaelkirjak Tartu rongijaama perroonil? Kuidas kääbusvaala luid puhtaks saada? Missugusena näeb välja meile tuttavate loomade pereelu ja kes on rotikuningas?

TÜ loodusmuuseum sai alguse ülikooli loodusloo kabinetist (Naturalienkabinett), mis kuulus loodusteaduste professuuri juurde. Esimeseks loodusteaduste professoriks ja muuseumi direktoriks nimetati Gottfried Albrecht Germann. Muuseumi asutamise päevaks loetakse 6. aprilli (vana kalendri järgi 25. märtsi) 1802. aastal, mil Tartu Ülikooli saabus esimene looduslooline kollektsioon vene suurvürst Konstantin Pavlovitšilt.

Geoloogiamuuseum, zooloogiamuuseum ning botaanika- ja mükoloogiamuuseum ühendati 2005. aastal TÜ loodusmuuseumiks. Aastal 2014 liideti üheks asutuseks Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja Tartu Ülikooli botaanikaaed.

Tänapäeval on Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed oluline teadus- ja külastuskeskus, mille kogudes on üle 1,2 miljoni eksponaadi maailma ja Eesti elurikkusest.

2018. aastal pälvis TÜ loodusmuuseum Eesti kõige külastajasõbralikuma muuseumi auhinna.

Lisainfo:
Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee