Tartu Ülikooli loodusmuuseumi huvipäev "Kõik ekspeditsioonile!" 1. veebruaril

Foto: "Ekspeditsioonilaager 1974"

Avaldatud 17.01.2020

Tartu Ülikooli loodusmuuseum kutsub huvipäevale “Kõik ekspeditsioonile!”, mis toimub 1. veebruaril 2020 kell 11:00-15:30.

Huvitavaid tegevusi jätkub huvipäeval igas vanuses loodusehuvilistele. Loodusmuuseumis on avatud näitus „MAAILM SELJAKOTIS. 100 aastat loodusteaduslikke ekspeditsioone“, millega seekordne huvipäev on seotud. „Näitusel saab otsimismänguna uurida ekspeditsioonide varustust ja teadlaste kaasatoodud objekte. Ekraanidel saab vaadata ekspeditsioonide sihtkohti ja stendidel lugeda põnevat infot lugupeetud teadlaste kohta,“ sõnas huvipäeva juhendaja TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani.

Kogu päeva vältel toimuvad lastele loodusobjektide väljakaevamine ja matkakoti pakkimine, tutvuda saab ekspeditsioonitelgi, seljakottide ja laagriga. Meisterdamistoas saab omale valmis teha väikese mängutelgi ja binokli. Geoloogia töötoas vaadeldakse huvitavaid kivistisi, mineraale ja kivimeid lubjakivist tulekivini (sh karstivorme), mis on kaasa toodud ekspeditsioonidelt Kalana karjääris. Loodusmuuseumi huvipäeval on avatud ka õpitoad algusega 11:30 ja 13:30, kus tutvutakse eksootiliste lemmikloomadega: tarantli, roheleeguani, kuningpüütoni, kilpkonnade ja teistega. Kell 12:30 ootab ajaloolane Inge Kukk näituse kuraatorituurile "Lood ja filmid ekspeditsioonidelt". Koos avastatakse põnevaid ja seikluslikke juhtumusi, mis on seotud nii mõnegi näitusel eksponeeritud objekti ja ekspeditsiooniga.

Huvipäev toimub laupäeval, 1. veebruaril kell 11:00–15:30 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis, Vanemuise tn 46. Osalema on oodatud kõik huvilised nii lapsed kui täiskasvanud! Sissepääs muuseumipiletiga.

Huvipäeva korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee