Vestlusõhtul loodusteadlasega tuleb juttu pagulastest loomariigis

Foto: Veljo Runnel.

Avaldatud 01.10.2015

Tartu Ülikooli loodusmuuseumis jätkub jutusaate stiilis üritustesari "Õhtu loodusteadlasega". Kolmapäeval, 7. oktoobril räägib Tuul Sepp pagulastest loomariigis.

"Oma kodu on oluline paik igale loomale, nii nelja- kui ka kahejalgsele. Tuttavad rajad, toidukohad ja kaaslased muudavad kodu väärtuslikumaks kui mistahes sarnase paiga mujal. Seepärast peab loomal kodust lahkumiseks olema väga hea põhjus: kliimamuutus, suurenev konkurents, katastroof, haiguspuhang või suurenenud agressiivsus. Olude muutumine on paratamatus, seetõttu esineb rändeid kõikjal loomariigis," selgitas teemavalikut TÜ loomaökoloogia teadur Tuul Sepp.

Vestlusõhtul otsitakse vastust küsimusele, kas rändavaid loomi saab nimetada mugavuspagulasteks, millised loomad võtavad rändeid ette ning milline on rännete mõju loomade (ka inimese) evolutsioonile. Vestlust Tuul Sepaga juhib bioloog Veljo Runnel.

Vestlusõhtu "Pagulased loomariigis" toimub 7. oktoobril kell 18.00 Vanemuise 46-247. Osalemine on tasuta.

Sarjas "Õhtu loodusteadlasega" tutvustavad teadlased oma igapäevatööd ning jagavad värskeid teadmisi looduse kohta. Vestlusõhtud toimuvad iga kuu esimesel kolmapäeval. Toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Lisainfo:
Veljo Runnel
TÜ loodusmuuseum
veljo.runnel@ut.ee
tel 737 6078, 5308 0661