Viimane kuraatorituur 30. oktoobril tutvustab näitust „Hirmus kallis maapõu“

Avaldatud 24.10.2019

30. oktoobril kell 17.00-18.00 kutsub Tartu Ülikooli loodusmuuseum näituse „Hirmus kallis maapõu“ kuraatorituurile. Näitus jääb Tartus avatuks 31. oktoobrini.

Geoloog Kairi Põldsaar tutvustab, kas kõik looduslik on alati tervislik ning räägib kivimitest ja mineraalidest, millest mõned võivad olla sõltuvalt kogusest või kasutusviisist kas kasulikud või hoopis ohtlikud. Kuraatorituuril selgub, kas hambapasta peaks sisaldama fluori või kas asbesti sisaldavalt eterniitkatuselt valgunud vett võib kasutada?  Kuraatorituuril osalemine muuseumipiletiga. 

Kasuta veel viimast võimalust külastada näitust Tartus, sest näitus on Tartu Ülikooli loodusmuuseumis avatud veel vaid 31. oktoobrini. Alates 2020. aasta jaanuarist on kõigil huvilistel võimalik näitust külastada Tallinnas Energia Avastuskeskuses. 

Näitus valmis Tartu Ülikooli loodusmuuseumi, ökoloogia ja maateaduste instituudi geoloogia osakonna ning maapõueressrsside arenduskeskuse MAREK koostöös. Näituse valmimist toetas SA Keskkonnainvesteeringute keskus. Vaata rohkem näituse kohta siit.

Lisainfo:
TÜ loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee