Loodusmuuseumi perede huvipäeval saad teada, kuidas elavad loomad talvises metsas

Foto: Daniel Parent Photography

Avaldatud 27.12.2016

Kas talvel leiab metsas lumel ka karu ja mägra jälgi? Millised on jänese, metskitse või põdra tegevusjäljed talvel? Kuidas aru saada, millist käbi on närinud orav? Mida sööb kobras ja millest toitub saarmas? Nendele ja mitmetele teistele küsimustele saab vastused Tartu ülikooli loodusmuuseumi perepäeval "Loomad talvel", mis toimub 7. jaanuaril 2017 kella 11.00-15.30.

Talveteemalisel huvipäeval jätkub põnevaid tegevusi kogu perele. Uurida ja määrata saab loomade tegevusjälgi, proovida oma käega loomade jäljetrüki tegemist, osaleda põnevas loodusmuuseumi otsimismängus ning tutvuda lemmikloomadega. Kella 12-13 ja 14-15 saab muuseumi elavnurgas tutvust teha madude, ämblike, tarakanide ja teiste eksootiliste loomadega.

Huvipäeva raames saab külastada nii muuseumi uut püsinäitust kui ajutist näitust Eesti 2015. aasta loomast metsseast. Näitus "Metsanotsu – tõeline siga" annab suurepärase võimaluse saada põnevad teadmised ning vahetu isiklik kogemus metssea eluviisidest: katsuda saab seakarva, näha sea silmade läbi või tunda lõhnu.  

Huvipäeval osalemine on muuseumipiletiga.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Info:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
Tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee
www.natmuseum.ut.ee