Linnuviktoriin 2017

loodusmuuseum, linnuviktoriin

Üle-eestiline 6.-9. klasside õpilastele mõeldud linnuviktoriin toimub 29. märtsil 2017 kell 12.00 Tartus Vanemuise 46 ringauditooriumis ja loodusmuuseumis.

NB! Registreerumine on lõppenud!

Viktoriinil esitame küsimusi Eesti lindude kohta. Vastata tuleb nii kirjanduse põhjal koostatud küsimustele kui ka tunda linnuliike välimuse, laulu ja häälitsuste järgi. Parimatele noortele linnutundjatele on auhinnad.

Ajakava

Kell 11.00-12.00 saabumine ja registreerumine
Kell 12.00-14.00 viktoriin (ringauditooriumis)
Kell 14.00-14.30 lõunaeine õppeklassis
Kell 14.30-15.00 autasustamine loodusmuuseumis
Kell 15.00 loodusmuuseumi külastamine ja ekskursioonid

Ekskursioonid loodusmuuseumis

Kell 15.00 algavad Tartu ülikooli loodusmuuseumis ekskursioonid ja saab külastada püsinäitust "Maa. Elu. Lugu". Ekskursioonidele saab registreeruda kohapeal.

Margus Ots juhendab lindude teemalist ekskursiooni, Külli Kalamees-Pani koosluste ja loomade teemalist ekskursiooni, Veljo Runnel loomade teemalist ekskursiooni.

Ekskursioonil osalemine ja muuseumi külastamine on tasuta.

Viktoriiniks valmistumine

Enne viktoriini soovitame osalejatel lugeda kirjandust, õppida linnuhääli ja uurida temaatilisi veebilehti. Kirjanduse ja veebimaterjalide loetelu leiate siit.

Osalemise tingimused

1. Linnuviktoriinil saavad osaleda 6.-9. klasside õpilased 2- kuni 3-liikmelistes võistkondades. Ühes võistkonnas võivad olla erinevate klasside õpilased.

2. Igast koolist saab osaleda kuni kaks võistkonda.

3. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: 6.-7. klass ja 8.-9. klass. Kui ühes võistkonnas on liikmeid erinevatest klassidest, siis hindamisel arvestatakse tulemust vanema klassitaseme järgi.

4. Linnuviktoriini osalustasu on 5 eurot iga võistkonnaliikme ja kaasas oleva juhendaja kohta. Osalustasu sisaldab viktoriinil osalemist, muuseumi külastamist ja ekskursiooni ning lõunaeinet. Osalustasu saab maksta enne viktoriini algust loodusmuuseumi kassas sularahas või kaardiga.

5. Linnuviktoriinil osalejate arv on piiratud. Soovitame oma võistkonna varakult registreerida!

6. Linnuviktoriinil osalemiseks tuleb registreeruda vastava vormi kaudu. Registreerumine on avatud 20. veebruarist kuni 20. märtsini 2017 või kohtade täitumiseni. Kõigile registreerunutele saadame kinnituskirja. NB! Registreerumine on lõppenud.

7. Kui registreerunud võistkond loobub viktoriinil osalemast või vahetuvad võistkonna liikmed, siis palume sellest teada anda aadressil loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076.

Linnuviktoriini korraldab Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Auhinnad panevad välja Eesti Loodus, Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu ülikooli loodusmuuseum.

Foto: Veljo Runnel

Viktoriini korraldustoimkond:
Külli Kalamees-Pani ja Veljo Runnel
Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed
loodusmuuseum@ut.ee
Tel 737 6076