Linnuviktoriin 2018

Foto: Veljo Runnel.

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub 6.‒9. klasside õpilasi osalema linnuviktoriinil, kus selgitame välja Eesti parimad noored linnutundjad. Viktoriinil peavad osalejad ära tundma Eesti linde nii välimuse, kirjelduse kui ka häälte järgi. Parimatele noortele linnutundjatele on auhinnad.

NB! Registreerumine on lõppenud kohtade täitumise tõttu.

Toimumisaeg ja -koht

Viktoriin toimub 14. märtsil 2018 kell 12.00 Tartus Vanemuise 46 ringauditooriumis.

Ajakava

Kell 11.00‒12.00 saabumine ja registreerumine
Kell 12.00‒14.00 viktoriin
K
ell 14.00‒14.30 lõuna
K
ell 14.30‒15.00 autasustamine
K
ell 15.00 loodusmuuseumi külastamine ja ekskursioonid

Ekskursioonid

Kell 15.00 algavad ekskursioonid Tartu ülikooli loodusmuuseumis. Margus Ots juhendab lindude teemalist ekskursiooni, Külli Kalamees-Pani koosluste ja loomade, Veljo Runnel loomade teemalist ekskursiooni. Ekskursioonidele saab registreeruda kohapeal.

Huvilised saavad vaadata ka näitusi "Kaduvate liikide kannul“, "Eesti metsa kaduvad liigid" ja "Eesti taimevaramu".

Viktoriiniks valmistumine

Enne viktoriini soovitame osalejatel lugeda kirjandust, õppida linnuhääli ja uurida temaatilisi veebilehti. Kirjanduse ja veebimaterjalide loetelu leiate siit.

Osalemise tingimused

1. Linnuviktoriinil saavad osaleda 6.‒9. klasside õpilased kahe‒ kuni kolmeliikmelistes võistkondades. Ühes võistkonnas võivad olla eri klasside õpilased.

2. Igast koolist saab osaleda kuni kaks võistkonda.

3. Hindamine toimub kahes vanuserühmas: 6.‒7. klass ja 8.‒9. klass. Kui ühes võistkonnas on liikmed eri klassidest, siis arvestame tulemust vanema klassitaseme järgi.

4. Linnuviktoriini osalustasu on 5 eurot iga võistkonnaliikme ja kaasas oleva juhendaja või saatja kohta. Osalustasu sisaldab viktoriinil osalemist, muuseumi külastamist, ekskursiooni ja lõunaeinet. Osalustasu saab maksta sularahas, kaardiga või arvega.

5. Linnuviktoriinil osalejate arv on piiratud. Soovitame oma võistkonna varakult kirja panna!

6. Linnuviktoriinil osalemiseks registreeru vastava vormi kaudu. Registreerumine on avatud 5. veebruarist kuni 5. märtsini 2018 või kohtade täitumiseni. Kõigile registreerunutele saadame kinnituskirja. NB! Registreerumine on lõppenud kohtade täitumise tõttu.

7. Kui registreerunud võistkond loobub viktoriinil osalemast või vahetuvad võistkonna liikmed, siis palume sellest teada anda aadressil loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076.

Linnuviktoriini korraldavad Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Auhindadega toetavad ajakiri Eesti Loodus, Eesti ornitoloogiaühing, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed.

Lisainfo:
Tartu ülikooli loodusmuuseum
tel 737 6076
loodusmuuseum@ut.ee