Loodusfestival

Foto: Elen Kontkar

Loodusfestival kutsub väärtustama linnalooduse kui elukeskkonna mitmekesisust, märkama loodust linnas ning edendama jätkusuutlikke tarbimis- ja käitumisharjumisi. Loodusfestival toimub sel aastal 10.‒15. juunil 2022.

Selle aasta Loodusfestivali peateemaks on „Sinu naabrid toas ja õues“. Festival keskendub meid ümbritsevatele justkui märkamatutele naabritele, kes elavad inimese loodud keskkonnas: parkides, aedades, rõdudel, ka toas. Festivalil avastame elurikkust enda ümber, uurime, kuidas kaasnaabreid hoida ja väärtustada. Samuti toimub traditsiooniline fotokonkurss ja loodusvaatluste maraton, lisaks palju põnevaid sündmusi üle Eesti.

Loodusfestivali korraldavad Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed koostöös partneritega. Loodusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 programmi. Loodusfestival sai alguse 2015. aastal Tartu loodusnädalaga. Aasta hiljem kasvas ettevõtmine suuremaks ja nimetati ümber Tartu loodusfestivaliks. 2018. aastast on festivali tegevused aset leidnud ka väljaspool Tartut ja seepärast kannab sündmus nime Loodusfestival.


Lisainfo festivali kodulehelt:
www.loodusfestival.ee

Võta ühendust:
loodusfestival@ut.ee